SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

14 ASKER ŞEHİT 33 ASKER YARALI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı operasyonunda bugün El Bab’da DEAŞ tarafından düzenlenen 3 ayrı intihar saldırısında 14 asker şehit oldu, 33 asker yaralandı açıklamasını yaptı

14 ASKER ŞEHİT 33 ASKER YARALI
Bu haber 22 Aralık 2016 - 0:05 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle El-Bab’ın ele geçirilmesine yönelik ileri harekata devam edildi ve El-Bab-Halep yolunda tam kontrol sağlandı.

Bölgedeki topçu birlikleri ve diğer ateş destek vasıtalarıyla El-Bab bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait hedefler yoğun ateş altına alınırken, şu ana kadar topçu birlikleri ve diğer ateş destek vasıtalarıyla 3 ZSU-23 silah monteli, 2 DOÇKA monteli, 3 Ağır Makinalı Tüfek monteli pikap ateş altına alınarak imha edildi.

138 DEAŞ TERÖRİSTİ ÖLDÜRÜLDÜ
Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca yapılan hava taarruzları sonucunda 67 hedef vurularak imha edilirken, ateş destek vasıtaları tarafından açılan ateşlerle çok sayıda DEAŞ hedefi vuruldu. Açılan ateşler ve meydana gelen çatışmalar sonucunda 138 DEAŞ teröristi etkisiz hale getirildi.

Çok sayıda teröristin yaralı olduğu ve bulundukları alanlardan tahliyelerinin, yoğun ateş altında olmaları nedeniyle gerçekleştirilemediği de telsiz konuşmalarından öğrenildi.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında kuşatılan El-Bab meskun mahallinin kontrol edilmesine yönelik harekatın da devam ettiği belirtildi.

YİNE AYNI BÖLGE: EL BAB
Bugün sabah saatlerinde de Türk askerlerinin bulunduğu El Bab bölgesinde, terör örgütü DEAŞ unsurlarının saldırısı sonrasında 4 asker şehit olmuştu 15 askerimiz de yaralanmıştı. TSK’nın yeni açıklamasından sonra bugünkü saldırılarda toplam 14 askerimiz şehit oldu 33 askerimiz de yaralandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA