SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

2071’E KADAR SIKINTI YOK!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “2071 yılına kadar İstanbul’da, 2060 yılına kadar da İzmir’de su meselesini kökünden çözdük.” dedi.

2071’E KADAR SIKINTI YOK!
Bu haber 30 Ocak 2017 - 0:27 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Eroğlu, Türkiye’nin barajlarındaki suların yetersiz kalacağı yönündeki spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını ve doluluk oranlarının iyi seviyelerde olduğunu belirtti.

“Barajlar dolup taşacak Allah’ın izniyle.” diyen Eroğlu, muhalefetin her “Sular bitiyor.” dediğinde “Allah’ın yağış verdiğini” belirterek, “En son bakanlık bütçesi görüşülürken ‘Kuraklık var, sular bitiyor. Ne yapacaksınız?’ dediler. Allah hemen kar gönderdi. Barajlar dolu. Bir problem yok.” ifadesini kullandı.

“İstanbul’da bidonlarla su taşırdık”

Eroğlu, barajlarda doluluk oranının şu an itibariyle yüzde 70 civarında olduğunu aktararak, daha karın erime döneminin geleceğine ve yağışların da devam edeceğine dikkati çekti.

İstanbul’da su sorununun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanı seçilmesiyle sona erdiğini hatırlatan Eroğlu, “İstanbul’da 100 yıllık su meselesi kökünden bitti. Şimdi bir problem yok. O zaman 6,5 milyondu İstanbul’un nüfusu. Haftada bir defa su verdiğimiz zaman vatandaşlar çok seviniyordu.” diye konuştu.

İstanbul’da üniversite okuduğu dönemlerde bidonlarla su taşıdıklarını anlatan Bakan Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“İstanbul’da hanımlar 30-40 litrelik bidonları üst katlara taşımaları nedeniyle bel fıtığı hastalığına yakalanırdı. Okullarda temizlik olmadığı için çocuklar yıkanamadığı için bit salgını olurdu. Eczanelerde bit ilacı bulunmazdı. Eski Türkiye bu. Yeni Türkiye’de her şey mükemmel.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA