SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ESENYURT’TA HERGÜN 15 BİN KİŞİYE İFTAR VERİLDİ

Esenyurt Belediyesi’nin organizasyonlarıyla Ramazan ayı Esenyurt’ta hareketli ve bereketli geçti.

ESENYURT’TA HERGÜN 15 BİN KİŞİYE İFTAR VERİLDİ
Bu haber 14 Haziran 2018 - 17:56 'de eklendi.

Esenyurt’ta her gün 5 ayrı noktada 15 bin kişiyle iftar verilirken, birçok parkta sahura kadar yapılan Ramazan etkinlikleriyle vatandaşlar hoş vakit geçirdi. Vatandaşlar bir yandan Ramazan ayını idrak ederken di​ğer yandan bu etkinliklerle kardeşliği, dostluğu, komşuluklarını daha da geliştirdi. Ayrıca Esenyurt Belediyesi uzun zamandır üzerinde çalıştığı projeleri de Ramazan ayında harekete geçirdi ve çok sayıda temel atma ile açılış gerçekleştirdi.

Sokaklar doldu taştı

Yaz günlerinin başlangıcı olması dolayısıyla Esenyurt’ta Ramazan ayı neredeyse sokakta yaşandı. Turgut Özal Stadyumu, Esenyurt Belediyesi’ne ait nikah salonu ve kültür merkezlerinde düzenlenen iftarlarda hemşeriler bir araya gelirken, semtlerde sokaklara kurulan iftar sofraları da mahalleliyi daha da kaynaştırdı. Turgut Özal Stadyumu’nun sahasına kurulan masalardan oluşturulan dev iftar sofralarında her gün ayrı bir ilin veya birkaç komşu il adına düzenlenen iftarlarda 5 bin civarında hemşeri bir araya gelerek memleket özlemlerini bir nebze olsun  giderdi. Semt sokaklarında kurulan sofralarla birlikte her gün 15 bin kişi iftar yaptı. Ayrıca engelli ve çok yaşlı olmaları nedeniyle yemek pişirmede zorlanan 200 den fazla kişiye de iftarlarda sıcak yemek servisi yapıldı.

İftarların ardından vatandaşlar Esenyurt Belediyesi’nin ilçenin çeşitli parklarında ve noktalarında oluşturduğu etkinlik alanlarında soluğu aldı. Buralarda sahura kadar çeşitli Ramazan eğlenceleri, kültür sanat etkinlikleri düzenlendi. Çeşitli sanatçılar ve fikir adamları gelerek şiir okudu, söyleşiler yapıldı. Ayrıca Ramazan ayı boyunca da Esenyurt Belediyesi’nin temel atma ve açılış törenleri ilçeye damga vurdu. Bu ay içinde 8 civarında okul ve çeşitli otopark, kapalı pazar alanının temeli atılırken, inşaatı biten 2 caminin açılışı yapıldı.

Vatandaşımızın talimatını alıyoruz

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ise Ramazan ayının kardeşlik ve birlik duygusunun arttığına dikkat çekerken,  “ Ramazan ayında iftardan sahura kadar ilçedeki tüm vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Biz göreve geldiğimizde vatandaşımızın emrindeyiz dedik. Bu doğrultuda bu ziyaretlerle vatandaşlarımızın talimatlarını alıyoruz ve onları yerine getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA