SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

3.ÇOCUK SOKAĞI AÇILDI

Küçükçekmece Belediyesi, ilçede yalnızca çocuklara özel dizayn edilen çocuk sokaklarının sayısını artırıyor. 

3.ÇOCUK SOKAĞI AÇILDI
Bu haber 16 Aralık 2017 - 12:32 'de eklendi.

Bu kapsamda Küçükçekmece Belediyesi Mehmet Akif Bilgi Evi önünde 3. çocuk sokağını hizmete açtı. Açılışta çocukların cıvıl cıvıl görüntülerine sahne olan sokak, hem çocuklardan hem de ebeveynlerden büyük ilgi gördü. Trafiğe kapalı, mendil kapmaca, yumurta yarışı, üç taş, dokuz taş, saklambaç, sandalye kapmaca, ip atlama gibi geleneksel oyunların oynanabileceği şekilde tasarlanan Çocuk Sokağı, güvenli olmasıyla da dikkat çekiyor.

Çocuklarını güvenle sokağa çıkarabilmenin huzurunu yaşadığını ifade eden ebeveynler, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür etti.

“ÇOCUKLARIMIZ GÜVENLE OYNAYACAK”

İlçede çocuk sokaklarının sayısını artırmayı planladıklarını ifade eden Başkan Temel Karadeniz, “ Çocuk Sokaklarımızı trafiğe kapatıyoruz.  Biz aslında bu sokakları ebeveynlere hediye ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki anne babalar, çocuklarını sokağa saldıklarında en çok güvende olmadıkları için endişeleniyor. Hepimiz istiyoruz ki çocuklarımız çocukluklarını yaşayarak büyüsün. Bu sokakta çocuklarımız güvenle, sokağın her türlü kötü alışkanlıklarından uzak, arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirebilecekler ”diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA