SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

3 GÜN ULUSAL YAS İLAN EDİLMESİNİ İSTEDİ

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şırnak’ta 13 askerin şehit olmasının ardından 3 günlük Ulusal Yas ilan edilmesi için TBMM Başkanlığına kanun teklifi verdi.

3 GÜN ULUSAL YAS İLAN EDİLMESİNİ İSTEDİ
Bu haber 01 Haziran 2017 - 16:38 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

CHP’li Mahmut tanal, Şırnak ‘ın Kato Dağı’ında PKK’lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonu sürdüren askerlerin bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu Tümgeneral Aydoğan Aydın ile 12 askerin  şehit olmasının ardından ‘Ulusal Yas’ ilan edilmesi içen Meclis’e kanun teklifi verdi. Mahmut Tanal, kanun teklifi gerekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“Şırnak’ın Uludere İlçesinin Şenoba Beldesinin Kato Dağı’ında PKK’lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonu sürdüren askerlerin bulunduğu helikopter düşmüştür. Helikopter faciasında operasyonları yöneten Tümgeneral Aydoğan Aydın ile 12 askerimiz şehit olmuştur. Tümgeneral Aydın ve askerlerin Beytüşebap’ta iftardan sonra Şenoba’ya döndüğü ve helikopterin Şenoba’dan yeniden havalandıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştüğü anlaşılmıştır. Yıllardır terörle mücadele eden ülkemizde artık PKK terör örgütüne kurban edilecek bir tek cana bile tahammülümüz kalmamıştır. Ülkemizdeki yıllardır sivil vatandaşlarımızı ve emniyet güçlerimizi hedef alan toplu katliamlara neden olan terör saldırıları ile mücadele eden kahraman askerlerimizin şehit olması vatandaşımızı derin bir kedere boğmuştur. Yaşadığımız helikopter faciası sonucu Tümgeneral Aydoğan Aydın ile 12 askerimizin şehit olması ile toplumumuzda oluşan büyük üzüntüyü ve yaraları sarmak için toplumda  ‘Ulusal Yas’ beklentisi vardır. Bu gibi olaylara toplumumuzun devamlı duyarlı ve tedbirli olabilmesi için ülkece, hep birlikte kenetlenmek için “3 günlük ulusal yas” ilan edilmesi amaçlanmaktadır. “

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA