SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

4 BİN KİŞİLİK YEMEK DAĞITILDI

Bakırköy Belediyesi, İstanbul’u etkisi  altına alan yoğun kar yağışında da ihtiyaç sahibi Bakırköylülere evlerine giderek kalorileri gıda mühendisleri tarafından belirlenen yemek ve ekmek dağıtımını yapmaya devam etti.

4 BİN KİŞİLİK YEMEK DAĞITILDI
Bu haber 10 Ocak 2017 - 10:18 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Bakırköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı Aşevinde her gün yaklaşık 4 bin kişilik yemek dağıtıldığını belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, 700 kişiye de evlerine gidilerek yemeğin sunulduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Mobil araçlarımızla Bakırköyümüzün 15 mahallesindeki  700 ihtiyaç sahibi Bakırköylünün evlerine gidilerek yemek servisi yapıyoruz. İstanbul’u etkisi altına alan yoğun kar yağışında da bu hizmetimize aksama olmadan devam ettik. Yer yer 50 cm.’yi bulan ama ilçemizde ortalama 30 cm. ölçülen kar yağışında da yaşlılarımıza, engellilerimize, hastalarımıza evlerine kadar giderek hizmetimizi sürdürdük. Ayrıca bu 700 kişinin dışında görme engelliler, omurilik felçlileri, als-mnh hastaları , zihinsel engelliler derneklerimize ve umut çocuklarımıza da kar yağışında sıcak yemeklerini ve ekmeklerini dağıtımını gerçekleştirdik. “

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu Bakırköy’de cenaze sahiplerine Aşevinden yemek dağıtımının da devam ettirildiğini sözlerine ekledi.

img-20170110-wa0039

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA