SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

4 MADDE KABUL EDİLDİ

Çatalca Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. Bileşimi Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.

4 MADDE KABUL EDİLDİ
Bu haber 05 Ocak 2018 - 14:38 'de eklendi.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın Başkanlığını yaptığı meclis toplantısında yoklamanın ardından gündeme alınan 4 madde görüşülerek ilgili komisyon raporlarının okunması ardından oylandı.

Gündemin “İlçemiz Yalıköy Mahallesi’nde bulunan ‘Necla Akben Çıkmazı Sokağı’isminin ‘Necla Akben Sokak’ olarak değiştirilmesi ve Yalıköy Mahallesinde yapılan incelemede ismi olmayan sokaklara da talep edilen isimlerin verilmesi ile ilgili İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi” ile ilgili 1. Maddesi oy birliği ile gündemin 2. maddesi, “İlçemiz Kaleiçi Mahallesi’nde ismi olmayan sokaklara talep edilen isimlerin verilmesi ile ilgili İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi” oy birliği ile 3. gündem maddesi “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 66. Maddesi uyarınca Mimari Estetik Komisyonu’nun kurulması ve Mimari Estetik Komisyonu için gereken Çalışma Yönetmeliği’nin onaylanması ile ilgili İmar Komisyon raporunun görüşülmesi” oy birliği ile gündemin “2018 yılı Evsel Katı Atık Toplama, Taşıma ve Bertaraf etme maliyetleri esas alınarak tarife oluşturulması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Raporunun görüşülmesi” ile ilgili 4. maddesi, oy çokluğu ile kabul edildi.

Arif Nihat Asya rahmet ve minnetle anıldı

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, 1904 yılında Çatalca İnceğiz Köyü’nde doğan, Şair Arif Nihat Asya’yı vefatının yıldönümünde saygı ve rahmetle andı. Başkan Cem Kara sözlerinde, “Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya ölümünün yıldönümünde bugün gerek Kaymakamlığımızın resmi töreni ile gerek İnceğiz’de anıtı başında saygıyla anılıyor. Meclis toplantısı ile çakıştığı için bugün orada bulunamadık. Bayrak şairimizi rahmetle minnetle anıyorum. Kendisinin Çatalca’da pek çok yere ismi verilmiş vaziyettedir, başta Arif Nihat Asya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olmak üzere” ifadelerine yer verdi.

Çatalca Belediye Meclisi, Şubat Ayı 1. Bileşiminin 05.02.2018 Pazartesi günü saat 10.30’da yapılması kararıyla sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA