SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

56 DAİRE DAHA YIKILIYOR

Büyükçekmece’de devam eden Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 56 bağımsız birimin (daire) daha yıkımına başlandı.  

56 DAİRE DAHA YIKILIYOR
Bu haber 31 Ekim 2017 - 13:01 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “İstanbul depremi kapıda, yakında geliyor. Bu bilinçle riskli binaları yıkarak yerlerine yenilerini yapıyoruz. Şu ana kadar bin 500’ün üzerinde binanın yıkımı gerçekleştirdik. Büyükçekmece, kentsel yenilemede hız kesmeyecek” diye konuştu.

Riskli 56 dairenin yıkımına başlandı

Büyükçekmece Belediyesi, ilçede depreme dayanıksız binaların yıkımına devam ediyor. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında bugüne kadar bin 500’ün üzerinde binanın yıkıldığı Büyükçekmece’de 56 daire daha yıkıldı. Atatürk Mahallesi, Nergis Sokak’ta bulunan riskli binaların yıkımına Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde başlandı. Yıkılan binaların yerine depreme dayanıklı modern binalar yapılacak.

“Tüm imkanlarımızı seferber ettik”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İstanbul depreminin yakın olduğunu ve yetkilerin kentsel dönüşümü hızlandırması gerektiğini vurguladı.
Başkan Akgün, “Bugün 56 adet bağımsız birimin daha yıkımına başladık. Yıkılan riskli binaların yerine yeni teknolojiye uygun binaları yapılacak. Büyükçekmece’de son çıkan deprem yönetmeliğine uygun olarak yeni binaların yapımı devam ediyor. Bugüne kadar bin 500’ün üzerinde bina yıktık. İstanbul depremi kapıda, yakında geliyor. Büyükçekmece Belediyesi olarak vatandaş, müteahhit, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dörtgeninde ilçedeki riskli yapıların dönüştürülmesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik.

1

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA