SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

600 ÇOCUĞA EĞİTİM DESTEĞİ

Büyükçekmece Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarı önceki akşam Türkoba Mahallesi Kiptaş Konutları’nda çok yoğun bir katılımla gerçekleşti.

600 ÇOCUĞA EĞİTİM DESTEĞİ
Bu haber 22 Haziran 2017 - 12:13 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan ayının paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın en yoğun olduğu çok özel bir ay olduğunu belirterek; “Ramazan yoksullara sahip çıkma ayıdır. Ramazan birbirimize daha çok kenetlenmek, ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatmak için çok önemli bir fırsattır. Bu konuda çok duyarlı olan Büyük Büyükçekmece Aileme teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 “Birlik ve bütünlük içinde çok çalışmalıyız”

 İftar öncesi konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan ayının yoksullara, ekonomik durumu iyi olmayanlara sahip çıkma ayı olduğunu belirterek şöyle konuştu: “ Çevrenizdeki yoksul ve yardıma ihtiyacı olanları sevindirme konusunda hepimiz üzerimize düşüne yapmalıyız. Büyükçekmece Belediyesi olarak bu anlamda 5 bin aileye destek oluyoruz, katkı sağlıyoruz. 600’ün üzerinde çocuğumuza eğitim desteği veriyoruz. Ramazan paylaşmak, birlik ve berberlik duygularının en yoğun yaşandı aydır. Sizlerle birlikte bu masaların etrafında bir lokma ekmeği, bir yudum suyu paylaşmamız işin en muhteşem anıdır. Bu aziz vatanı bize emanet eden hayatları pahasına bu aziz vatanın korunmasını sağlayıp aramızdan ayrılan şehitlerimize, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları ve bugün bu saate kadar vatan için, bayrak için, din için torağa düşmüş ne kadar şehidimiz varsa bu iftar saatinde hepsine yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.. Sonuna geldiğimiz şu günlerde yine bir mübarek Ramazan ayında siz değerli Büyük Büyükçekmece ailem ile iftar soframızda bir araya geldik. Ramazan’ın ruhunu, sevgimizi, mutluluğumuzu paylaştığımız tüm komşularımıza teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.”

19401945_1334613026575910_1922190982379769492_o

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA