SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

611 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen, 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı sona erdi.

611 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ
Bu haber 19 Kasım 2018 - 12:29 'de eklendi.

Bu yıl “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak” ana temasıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi – Büyükçekmece’de gerçekleştirilen fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ’den yapılan açıklamaya göre, 611 bin 444 kişi ziyaret etti.

Fuar sonunda değerlendirmede bulunan yayınevleri yetkilileri, bu yıl kitapseverlerin en çok roman türündeki kitaplara ilgi gösterdiğini söyledi.

Doğan Kitap’ın Yayın Direktörü Cem Erciyes, okurların bu yıl en çok edebi ve polisiye türündeki romanlara rağbet gösterdiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Yeni çıkardığımız Arif Ergin’in kitabı ‘Tekvin’ çok ilgi gördü. Çünkü içerisinde gerilim ve polisiye var. Bu tür polisiye kitaplara duyulan merak da malum. Polisiye türünde kitaplar her zaman iyi satış yapıyor. Ama şunu da söylemek lazım, Türkiye’de edebiyatın tecrübeli isimleri, okurun uzun yıllardır takip ettiği yazarlar her zaman, her fuarın birincileridirler. Bu yılki fuarda da buna benzer bir sonuç yaşadık.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA