SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

8 ÜLKE… 8 USTA 8 GÜN… RESİM ÇALIŞTAYI

Beylikdüzü Belediyesi 3. Uluslararası Resim Çalıştayı başlıyor. Çeşitli ülkelerden 18 ressamın katılacağı çalıştay, 11-19 Kasım 2016 tarihleri arasında Beylicium AVM içerisinde gerçekleşecek.

8 ÜLKE… 8 USTA 8 GÜN… RESİM ÇALIŞTAYI
Bu haber 09 Kasım 2016 - 14:03 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

 Eserlerini ilçeye bırakacak sanatçılar, İstanbul’u ve bölgeyi gezerek oluşturdukları fikirleri tuvale aktaracak. Ayrıca eserlerinde İstanbul’u en iyi yorumlayan sanatçı olarak bilinen Devrim Erbil de 18 Kasım tarihinde etkinlik kapsamında workshop düzenleyecek. 

İlçeyi çeşitli dallardan sanatçılarla ve onların eserleriyle buluşturan Beylikdüzü Belediyesi, 3. Uluslararası Resim Çalıştayı’nın startını veriyor. Çalıştaya, Türkiye’den ve yurtdışından 18 sanatçı katılacak. İlçeyi ve İstanbul’u gezecek olan sanatçılar, yorumlarını özgün eserlere dönüştürerek ilçeye bırakacak. Ekrem Kutlu’nun Küratörlüğünde gerçekleşecek organizasyon, 11-19 Kasım tarihleri arasında Beylicium AVM’nin 4. katında yapılacak. İstanbul’u en iyi yorumlayan sanatçı olarak bilinen Devrim Erbil de etkinlik kapsamında 18 Kasım Saat 14.00’te workshop düzenleyecek.

Sanatın birleştirici gücü ile ve sanatçıların kaynaştırılması ,ilçenin tanıtımına katkı sağlamak,kültür sanat hayatına bir ivme kazandırmak, sanatın çok daha fazla kişi tarafından izlenmesini sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen çalıştaya katılacak sanatçılar; Türkiye’den Osman Zeki Demirkale, Evrensel Baş, Abit Güner, Ekrem Temizer, Hülya Aksoy, Adil Ocak, Hasan Mutlu, İsmet Yedikardeş, Müfit İşler, Mısır’dan Taher Abdelazeem, Güney Kore’den Clemens Beungkun Sou, Lihtenştayn’dan Martin Wohlwend, Hindistan’dan Rishi Kapil, İtalya’dan Ania Swoboda, Gürcistan’dan Nino Gogolishvili ve Polonya’dan Dariusz Przewiezlikowski. Sanatçılar, ileride oluşturulacak Modern Sanatlar Müzesi için eserlerini, izlerini bırakacaklar. Tablolar, 18 Kasım Cuma günü Saat 17.00’de açılacak sergiyle vatandaşın da beğenisine sunulacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA