SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AFİFE’DE 4 ÖDÜL BİRDEN

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve  özel ödüllerle toplam 15 dalda ödülün verildiği törende “Yılın En Başarılı Prodüksiyonu” ödülünü “Gülünç Karanlık” oyunuyla Bakırköy Belediye Tiyatroları aldı.

AFİFE’DE 4 ÖDÜL BİRDEN
Bu haber 25 Nisan 2017 - 14:16 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Başkanı Prof. Dr. Merih Tangün’ün başkanlığını yaptığı jüri tarafından belirlenen ,bu yıl 21’incisi düzenlenen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödüllerinin  dağıtımında sezon boyunca sahnede ter döken oyuncular  ve yaratıcı ekiplerin heyecanı doruktaydı.

Bakırköy Belediye Tiyatroları; Wolfram Lotz’un yazdığı,Nurkan Erpulat’ın yönettiği;    yenilikçi tarzı, dinamik sahnelemesi ve eleştirel mizahı ile seyirciden yoğun ilgi gören BBT yapımı “Gülünç Karanlık”;

“yılın en başarılı prodüksiyon ödülü “nün yanında, Erol Ozan Ayhan ile    “yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu” ve  Cem Yılmazer ile de “yılın en başarılı sahne tasarımı” ödüllerinin de sahibi oldu.

BBT’nin bir diğer başarılı yapımı “Kıran Resimleri” de Ayşe Tütüncü’yle “yılın en başarılı sahne müziği” ödülünü  alarak BBT’ye haklı bir gurur yaşattılar.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da yaptığı açıklamada;  Bakırköy Belediye Taiyatrolarında başarılı oyunlara imza atan tüm sanatçıları kutlayarak, “Kültür-sanatın Başkenti Bakırköy’de” sanatın her alanında sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA