SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AHŞAP GEMİLER SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

Büyükçekmece Belediyesi, Ertuğrul Evcimen Ahşap Gemi Maketleri Sergisi’ne ev sahipliği yaptı.

AHŞAP GEMİLER SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ
Bu haber 06 Aralık 2016 - 11:48 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Sandaldan kalyonlara, savaş gemilerinden kruvazörlere ve yolcu vapurlarına kadar Türk ve dünya denizcilik tarihinin farklı dönemlerini yansıtan gemi modelleri ilgiyle izlendi.

Katılım yoğun oldu

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’ndeki sergi açılışına Büyükçekmece Belediye Meclis üyeleri Ahmet Şahin, Ersel Yazıcı, Haluk Helvacıoğlu, Dilek Tekin, Selda Gidiş Uzkan, Emine Demirci, Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar ve çok sayıda davetli katıldı. Sergi 11 Aralık akşamına kadar gezilebilecek.

“Başarılı eserler için kutluyorum”

Açılışta konuşan Ahmet Şahin, şunları söyledi: ”Serginin açılışını Büyükçekmece Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün yapacaktı. Ancak başka bir programı olduğu için katılamadı. Bugün aynı zamanda 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 82. yıldönümü ve Mühendisler Günü. Ve bildiğiniz gibi gemilerde birer mühendislik harikasıdır. Büyükçekmece Belediyesi olarak, Halk akademisi bünyesinde çok sayıda farklı branşlarda eğitim veriyoruz. Bunların içerisinde gemi maketi yapımı da var. Bu birbirinden başarılı eserler için Ertuğrul Evcimen’i tebrik ediyorum.”

2

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA