SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AHŞAP TASARIMLARA TAKSİM’DE BÜYÜK İLGİ

Taksim Meydanı’nda düzenlenen “İstanbul Design Week” Tasarım Festivali, yerli yabancı binlerce tasarım meraklısının buluşma noktası oldu. 

AHŞAP TASARIMLARA TAKSİM’DE BÜYÜK İLGİ
Bu haber 21 Ekim 2016 - 11:53 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Mobilya tasarımından modaya, grafikten aydınlatmaya kadar pek çok disiplinden bağımsız tasarımcı ve üreticinin tasarım tutkunlarıyla buluştuğu festivalde, doğal ahşap tasarımlar katılımcıların ilgi odağı oldu.
Beyoğlu’nda 50 gün sürecek “Beyoğlu Hareketleniyor” festivalleri kapsamında düzenlenen  “İstanbul Design Week” Tasarım Festivali, İstanbul’u dünya çapında tasarım meraklılarının ilgi odağı haline getiren stantları, sergileri ve etkinlikleri ile devam ediyor. Her gün yerli yabancı binlerce kişiyi şehrin merkezi Taksim Meydanı’nda bir araya getiren festivalde, tasarımcıların doğal ahşabın sıcaklığını kullandıkları mobilya, dekoratif eşya ve çeşitli objeler ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

Doğal ahşap tasarımlar dikkat çekiyor
Ahşap kullanarak tasarım yapan markalardan birisi olan Hurdahane festivalde, ikinci el paletlerden çıkan masif ahşap parçaları gibi malzemelerden kendi atölyelerinde elle ürettikleri tasarım ürünleriyle dikkat çekiyor. Ahşabın doğal dokusu el işçiliğiyle birleşince Hurdahane’nin ahşap speaker, aydınlatma, oyunlar ve dekoratif objeler ortaya çıkıyor. Etkinlik kapsamında ayrıca HurdaHane’nin katılımcılarla birlikte atık malzemelerden ve ahşap parçalardan dev bir lüfer enstalasyonu üreteceği geri dönüşüm atölyesi de gerçekleşecek.

Masif ahşaptan üretilen çiçeklikler doğayı evlere taşıyor
Ahşabın sıcaklığını tasarımlarına yansıtmayı tercih eden tasarımcılardan bir diğeri olan Çiçek İşleri de, kütük sehpalar, ham ahşaptan elle üretilmiş hayvanlar, zeytin ağacından kapaklarıyla defter ve peynir tabağı, bardak altı gibi objeler ile ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.Bir başka tasarım grubu olan Tabii Atölye ise, masif ahşaptan üretilen çiçeklikleriyle doğayı evlere taşımayı amaçlıyor.

Festival, 23 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek
Dünyanın dört bir yanından 60’ın üzerinde bağımsız tasarımcının katılımıyla; Mobilyadan aydınlatmaya, tekstilden grafik tasarıma kadar birbirinden farklı dallarda düzenlenen sergiler ve atölyeler ile 23 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek olan festival saat 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA