SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Ak Parti 3 valizle seçimin iptali için başvurdu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un İstanbul için olağanüstü itiraz dilekçesini vermek üzere YSK’ya geldi. Ali İhsan Yavuz ve AK Parti’li yetkililer 3 valizle Yüksek Seçim Kurulu’na giriş yaptı. YSK binasından çıkan Yavuz bir açıklama yapıyor.

Ak Parti 3 valizle seçimin iptali için başvurdu
Bu haber 16 Nisan 2019 - 16:37 'de eklendi.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti’nin olağanüstü itiraz dilekçesini vermek üzere YSK´ya geldi. AK Parti heyeti itiraz dilekçesini YSK’ya sundu. Beraberindeki heyet ile birlikte YSK binasına gelen Ali İhsan Yavuz “İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi için başvurduk” dedi.

Yavuz beraberlerinde getirdikleri belgeleri de YSK’ya sunduklarını belirtti.

Seçim sürecini özetleyen Yavuz, İstanbul’da 6 bin oyun AK Parti lehine yazılması gerekirken başka partilere yazıldığı ya da iptal edildiğini savundu. Yavuz “İstanbul’da oyların sadece yüze 10’u yeniden sayıldı. Eğer oyların tamamı yeniden sayılsaydı, seçim bizim lehimize sonuçlanacaktı” diye konuştu.

CHP’nin aleyhine de oyların iptal edildiğini hatırlatan Yavuz “Ama düşünebiliyor musunuz geçersiz oylar içinde yüzde 85 AK Parti aleyhine” dedi.

Olağanüstü itiraz için birçok gerekçelerinin olduğunu öne süren ve “Türkiye bir süre daha bunu konuşacak. Yarın ayrıntılı bir biçimde bunları kamuoyuna açıklayacağız” diyen Yavuz gerekçelerinden başlıcalarını ise “5 binden fazla mühürsüz sayım döküm çizelgeleri, kısıtlı-hükümlü seçmenlerle ilgili usülsüzlükler, kayıp oylar-oy veren seçmen, oy pusulası arasındaki fark ve sandık başkanlarının ve memurların durumu” olarak açıkladı.

İddialarını anlatan ve “Ortada bir şüphe var” diyen Yavuz, İstanbul için seçim yenileme talebinde bulunduklarını belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA