SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AKGÜN HOCASINI UĞURLADI

Besteleriyle gönlümüze taht kuran, ülkemizin duayen bestekarı İbrahim Özoral geçirdiği kalp krizi sonucu 81 yaşında hayatını kaybetti.

AKGÜN HOCASINI UĞURLADI
Bu haber 14 Aralık 2016 - 14:22 'de eklendi.

Büyükçekmece Kuba Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlanan İbrahim Özoral’ın cenaze törenine Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, sevenleri ve Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi kültür merkezleri faaliyetleri ve müzik çalışmalarına katılan öğrenciler katıldı.    

Özoral ailesinin acısını paylaşan ve taziye dileklerini ileten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “İbrahim hocam, hem benim arkadaşım, hem de Büyükçekmece’nin kültür, sanat ve müzik şehri olmasında büyük emeği geçmiş bir büyük hocamdır. Büyükçekmece’ye büyük katkılarda bulunmuş, bütün etkinliklerimizde yer almış sanat danışmanımdı” dedi. 

Dr. Akgün şöyle konutu:  Besteleriyle gönlümüze taht kuran, ülkemizin duayen bestekarı, çok değerli büyüğüm, Büyükçekmeceli İbrahim Özoral hocamızı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyim. Böyle büyük bir sanatçı milletin kalbindeki yerini koruyacaktır. Tüm ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza baş sağlığı dilerim. Ruhu şad mekânı cennet olsun.”

500’e Yakın Beste 

Bestekar Özoral’ın, ‘Her şey bitmiştir artık’ şarkısını Zerrin Özer, Behiye Aksoy, Zeki Müren, Emel Sayın, Mediha Demirkıran, Gönül Yazar, Bülent Ersoy başta olmak üzere birçok sanatçı seslendirmişti. Sanat hayatı boyunca 500’e yakın beste, 7 plak, 2 kaset ve 7 senaryosu olan bestekâr – şair Özoral, cenaze törenin ardından Büyükçekmece Güzelce Mezarlığı’na defnedildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA