SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AKGÜN YİNE SEÇİLDİ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kurucu üyesi olduğu Marmara Belediyeler Birliği’nin Encümen üyeliği görevine yeniden seçildi.

AKGÜN YİNE SEÇİLDİ
Bu haber 01 Mayıs 2017 - 10:19 'de eklendi.

Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) 2017 yılı 1. Meclis Toplantısı haftasonu Afyonkarahisar’da gerçekleşti.

Encümen ve denetim komisyonu seçimi yapıldı

MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığındaki toplantıda birliğin yürütme organı olan Encümen’in yeni dönemdeki üyelerinin yanı sıra Denetim Komisyonu üyeleri ve meclisin 22 adet İhtisas Komisyonu’nun üyeleri yapılan oylamayla belirlendi. Toplantıda Suriyeli mültecilerin belediyelere getirdiği maddi yük, deprem ve sel gibi doğal afetlere karşı alınması gereken önlemler konusu tartışıldı.

 “Yerel Yönetimler Kongresi’ne bekliyoruz”

Yeniden Encümen üyeliği görevine seçilen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, gerçekleşen ilk Encümen toplantısına katıldı. Türkiye’nin yerel demokrasisinin lokomotiflerinden olan Marmara Belediyeler Birliğinin, 2017 Yılı 1. Meclis toplantısının oldukça verimli geçtiğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Marmara Belediyeler Birliği, Türkiye’nin demokrasi tarihinde saygın bir yere sahiptir. Beni tekrar Encümen üyeliğine seçen tüm değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyor, tüm MBB Meclis üyelerini 14-15 Mayıs’ta, Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğimiz, 1. Uluslararası Yerel Yönetimler Kongremize davet ediyorum” ifadesini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA