SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AKGÜN’DEN BASIN BAYRAMI MESAJI

24 Temmuz Basın Bayramı ve Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümüne nedeniyle mesaj yayınlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, bağımsız ve objektif basının varlığının, toplumun bilinçlenmesi ve demokrasinin gelişmesi açısından en önemli koşul olduğunu belirtti.

AKGÜN’DEN BASIN BAYRAMI MESAJI
Bu haber 23 Temmuz 2017 - 13:44 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

24 Temmuz 1908’de Meşrutiyetin ilanıyla Türk basınından sansürün kaldırılmasının 109. yıldönümünde bir mesaj yayınlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, basının demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunun altını çizerek şunları ifade etti:

“Basın, öncelikli olarak kamu yararını gözeten, tarafsız ve doğru habercilik anlayışını benimserken, kamuoyunu bilgilendirme görevini meslek ilkelerinden ödün vermeden yerine getirmelidir. Üstlenmiş olduğu bu ulvi görevi yerine getirirken de sansür ve baskılara maruz kalmamalıdır. Türk basınında sansürün kaldırılmasının üzerinden 109 yıl geçmiştir. Ancak üzülerek söylemek gerekirse, basın özgürlüğü ülkemizde halen olması gerektiği yerde değildir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği ‘Basın, bir milletin ortak sesidir.’  Her türlü zorluğa karşın halka sadece doğruları aktararak görevini fedakârlıkla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler.

 Bu duygu ve düşüncelerle 24 Temmuz Basın Bayramı’nızı kutlar, basın meslek ilkeleri doğrultusunda tarafsız, sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmaların devamını dilerim. Ayrıca görevi başında yaşamını yitiren basın şehitlerimizi de saygı ve rahmetle anıyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA