SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AKP’nin Kocaeli’deki başkan adayı, firari FETÖ’cü ile ortak çıktı!

AKP’nin Kocaeli’deki başkan adayı, firari FETÖ’cü ile ortak çıktı!
Bu haber 04 Şubat 2019 - 12:04 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli’de katıldığı adaylar toplantısında 12 ilçe belediye başkan adayı arasında yer alan Çayırova Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi’nin, FETÖ’den arandığı için yurt dışına kaçan Özkan Günay ile ortak olduğu iddia edildi. Çiftçi ile Günay’ın ortaklığı 70 milyon Lira değerindeki  4.2 dönüm arazi üzerinde bulunuyor

İktidar partisi AKP’nin, aday belirleme sürecinde, güvenlik soruşturması için Milli İstihbarat Teşkilatı’nı (MİT) kullandığı iddia edilmişti. MİT’in güvenlik soruşturmasından temiz çıkan isimler arasından tercih yapan parti yönetimi bu isimleri AKP adayı olarak duyurdu. O isimlerden biri de Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde belediye başkanlığına talip olan Bünyamin Çiftçi idi. 12 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de düzenlenen aday tanıtım toplantısında Bünyamin Çiftçi’nin elini kaldırdı ve aday ilan etti. Yaklaşık 15 gündür AKP Çayırova Belediye Başkan Adayı olarak çalışmalarını sürdüren Bünyamin Çiftçi’nin, FETÖ’den arandığı için yurt dışına kaçan Özkan Günay ile ortak olduğu iddia edildi.

ORTAK REFERANS OLMUŞLAR

Çayırova Akse Mahallesi’nde 619 Ada 12 Parsel’de yer alan 4 bin 232 metrekare arsada ortaklığı bulunan Bünyamin Çifti’nin arsa payı bin 8 metrekare. FETÖ’den firari olan Özkan Günay’ın arsa payı ise 3 bin 224 metrekare. Arsanın yaklaşık bedeli ise 70 milyon Lira. Öte yandan Bünyamin Çiftçi ile Özkan Günay’ın 2014 yerel seçimlerinde de birlikte hareket ettikleri biliniyor. İkili AKP’den Çayırova Belediye Meclisi Üyesi olan Bülent Çorapsız’ın başvuru formunda ortak referans olarak görülüyor.

Kaynak: www.kulishaber.com.tr

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA