SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AKŞENER: MHP’NİN KALELERİNİ ALACAĞIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimde Manisa ve Mersin’i yüzde yüz kazanacaklarını söyledi. Öte yandan Akşener, “Ankara’nın bir büyük ilçesini de kesin alırız.” diye konuştu.

AKŞENER: MHP’NİN KALELERİNİ ALACAĞIZ
Bu haber 30 Eylül 2018 - 13:11 'de eklendi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya bugünkü köşe yazısında, İYİ Parti lideri Akşener’le yaptığı sohbeti yazdı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa ve Mersin belediye başkanlıklarını yerel seçimde yüzde yüz kazanacaklarını söylerken, “Ankara’nın bir metropol büyük ilçesini de kesin alırız” diyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI

Sarıkaya, CHP ile İYİ Parti’nin yerel seçimlerde ittifak yapıp yapmayacağına ilişkin sorunu Akşener’in ‘Hayır’ diye kestirip atmadığını ama ‘Evet’ de demediğini söyledi. Akşener konuyla ilgili, “Yerel seçimlerin kendi özelliği vardır, her siyasi parti tabanı çatıdaki dayatmaya karşı çıkar. Zaten yerel seçimin yasal bir zemini yok. Ama taban tavanları zorlar. Bunu bir ittifak olarak görmüyorum. İşbirliği dediğimiz noktayı ‘Evet’ veya ‘Hayır’ anlamında taban zorlar. İşbirliğini taban belirler. Ona da karşı koymamız zor olur…” diye konuştu. ”Kazanacaklarına kesin gözüyle baktığı il olup olmadığını, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük kentlerde nasıl bir yol haritası izleyeceklerine” ilişkin soruya Akşener şu şekilde cevap verdi:

YEREL SEÇİMDE ‘ANKARA’

Akşener, ”Ankara’nın bir metropol büyük ilçesini kesin alırız.” yanıtını verdi.

“MANİSA VE MERSİN’İ YÜZDE YÜZ ALIRIZ”

“İkisi de olabilir. Görebildiğim şey şu; İstanbul, Ankara İzmir, bir ölçüde Eskişehir, Manisa, Aydın, Antalya, Adana, Mersin çok önemli. Bu şehirlerin tamamı referandumda ‘Hayır’ oyu verdi. Bunları alabilme imkanımız var… Ama Manisa ve Mersin’i yüzde 100 biz alacağız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA