SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ONLAR TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YÜZÜ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Anadolu Işığı İncinsen de İncitme” isimli fotoğraf sergisinin açılış törenine katıldı.

ONLAR TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YÜZÜ
Bu haber 12 Nisan 2017 - 11:08 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Emine Ülkerim, çektiği fotoğraf kareleriyle Alevi kültürünün toplum değerleri, inanç sistemi ve yaşamları katılımcılara anlattı.

“Hümanist yaşam felsefesi”

Fotoğraf sanatçısı Ülkerim sergi açılışında, Alevi – Bektaşi felsefesinin Anadolu topraklarında doğuşu ve yayılması ile temelini oluşturan Tanrı, insan ve doğa sevgisine dayanan hümanist yaşam felsefesinin Anadolu’nun ışığı olduğunu ve kendisinin de bu ışığın izinden giderek, 2 yılı aşkın bir çalışma sonucunda projeyi tamamladığını söyledi.

“Değerlerimizi bilmezsek kendimizi de bilemeyiz”

Atatürk Kültür Merkezi’nin ilk kez böyle bir sergiye ev sahipliği yaptığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Alevi cemaati Türkiye’nin aydınlık yüzüdür. Alevi cemaatini horlayanlara siz kimsiniz diye sormak lazım. Büyükçekmece’de yaşayan alevi kardeşlerimiz bizden çok daha akıllılar çünkü çok okuyorlar. Bu değerlerimizi bilmezsek kendimizi bilemeyiz. Fotoğraf sanatçısı Emine Ülkerim’in fotoğraf sergisi bu açıdan oldukça anlamlıdır. Kendisini kutluyorum” şeklinde konuştu.

Katılım yoğun oldu

Sergiye, Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Emine Demirci, Belediye Başkan Danışmanları Bayram Ali Üner ve tarihçi-yazar Sacide Bolcan ve Kültür Müdürü Nazan Karagözoğlu’nun yanısıra çok sayıda davetli katıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA