SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ALİ HAYDAR KAHRAMAN PROJELERİNİ AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Avcılar Belediye Başkan aday adayı Ali Haydar Kahraman projelerini açıkladı. Avcılar için yola çıkan Kahraman sanat ve bilim köyünden, yenilebilir enerji ve güneş panellerine, göl yolundan, kentsel dönüşüme kadar bir çok alanda projelerini açıkladı.

ALİ HAYDAR KAHRAMAN PROJELERİNİ AÇIKLADI
Bu haber 13 Ocak 2019 - 16:15 'de eklendi.

CHP’nin İstanbul’daki ilçe adaylarının açıklanmasına kısa bir süre kala CHP Avcılar Belediye Başkan aday adayı Ali Haydar Kahraman Avcılar için kolları sıvadı. Teknik ve proje bakımından bir çok projeyi Avcılar’a kazandıracağını belirten Kahraman aday adaylığı sürecinin hizmet yarışı olduğunu ve kim aday gösterilirse gösterilsin, halkın refahı ve mutluluğu için hazırladığı projelerini başkan olacak arkadaşına seve seve vereceğini belirtti. Kahraman, “Önemli olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında olan bir ilçeyi halkın istediği bir yönetim anlayışı ile yönetmek” dedi.

Avcılar bizde olan bir belediye Avcılar’ı biz yönetiyoruz ama yinede sıkıntılı olan yerlerin olduğu vurgusunu yapan Kahraman, ‘Avcılar bir sahil kenti. Avcılar depremden sonra biraz cehresini kaybetti. İlçenin bir tarafı deniz bir tarafı göl. Avcılar’da üç ayrı yaşam tarzı var. 10 Mahalleden oluyor. Belli mahallelerde ekonomik olanakları orta seviyede. Göl kıyı kenarında yerleşik yaşam düzeni var. Parseller, Mustafakemalpaşa mahallesine baktığımızda buradada doğu ve güney doğu ağırlıklı. Yeşilkent ve Tahtakale’de yoksulluğun olduğu mahallelerimiz. Yeşilkent mahallesine giren bir tek yok var. Beş bin kişilik okul var. Burada bir düzensizlik var. Bizle birlikte belediyeciliğin şemsiyesi altında bu mahallelerdeki sorunları çözeceğiz’ diye konuştu.

İSTANBUL BÜYÜK KÜTÜPHANESİ

Avcılar Gümüşpala’da üzerinde belediyenin park ve bahçeler müdürlüğün bulunduğu alana kültür köyü kuracağını söyleyen Kahraman, ‘Buraya Türkiye’nin en büyük kütüphanesini yaparak, sanat ve bilim köyü oluşturacağız. Avrupa Birliği’nden alacağımız fonlarla oluşturacağımız sanat ve bilim köyümüzün toplamda 61 bin metrekare alanının, 10 bin metrekaresine 3 katlı bina yapacağız. Kalan kısmını da sosyal donatı alanı olarak değerlendirecek, köyümüz içinde Ara Güler Fotoğraf Atölyesi, Fazıl Say Piyano Salonu, Ahmet Kaya Türkü Salonu, Yaşar Kemal Edebiyat Salonu, Necdet Uygur Tiyatro Salonu, Yılmaz Güney Sinema Salonu, Çocuk Konukevi, yemek ve kafeterya bölümü olacak. 31 metrekare yeşil alana sahip olacak sanat ve bilim köyümüzde, Açıkhava Heykel Müzesi, 1000 araçlık otopark gibi devasa bir proje gerçekleştireceğiz. Projesini alanında uzman mimar ve mühendislerin hazırladığı sanat ve bilim köyünün, iki ana girişi olacak” Öğrenci kenti olan Avcılar’ın kültür ve sanatla beslenmesi gerektiğini söyleyen Kahraman, öğrencilerin barınma sorunu için de yurt kapasitelerini arttıracaklarını ve öğrenciler için belediye lokantaları kurmayı düşündüklerini söyledi.

GÖL ÜZERİNE ENERJİ PANALLERİ KURULACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Avcılar Belediye Başkan aday adayı Ali Haydar Kahraman, “Ne yazık ki ülkemiz artık üreten değil tüketen bir toplum. En büyük sıkıntılarımızdan birisi de elektrik. Küçükçekmece Gölü üzerine güneşin ısısı ve ışığına göre hareket eden paneller kuracağız. Başta kamu kurumlarımızın elektrik ihtiyacını sonra da ilçemizin elektrik ihtiyacını kısmen olsa da karşılayacağız. Üreten belediyecilik modeli ile ilçemizin katma değerini arttıracağız. Başkan olarak seçildiğim takdirde ilk 6 ayda bu projeyi hayata getirebileceğiz.  “Avcılar’da yılda 160 bin ton çöp dökülüyor. Bu çöplerin ortadan kaldırılması için de Büyükşehir Belediyesi’ne her yıl belediye bütçemizden bir bedel ödüyoruz. Kurmayı planladığımız ve yer tespitini yaptığımız ‘Geri Dönüş Fabrikası’ sayesinde, bölgemizde toplanan çöpleri hem geri dönüşüme kazandıracağız, hem de çöp dökmek için İBB’ye ödediğimiz para belediyemize kalacak. Projemizi hayata geçirdiğimizde, belediyemiz her ay 10 milyon civarında bir para kazanacak. Yapacağımız tüm projeler çevreye ve yeşile duyarlı projeler’ diye konuştu.

HALK KARTLA YOKSULLARA YARDIM EDİLECEK

Avcılar Halk kart ile ihtiyacı olan vatandaşların aile yapısına göre, her ay ortalama 400 ila 800 lira arasında nakdi yardım yapacağını belirten Kahraman, ‘Mahallelere koyacağımız geri dönüşüm kutularına kağıt, plastik, demir gibi atık malzemeleri atan vatandaşlarımızın kartlarına, atılan ürünün değerine göre TL yüklemesi yapılacak. Belediye bünyemizde oluşturacağımız, bağış karşılığında içine ürün koyulabilecek ‘Halk Market’ler kuracağız. İhtiyaç sahibi ailelerimiz gereksinimlerini gönül rahatlığı ile gelip karşılayabilecek. Avcılar’da mahalleler arası ulaşım çok zor. Mahalleler arası ring seferleri oluşturarak, Avcılar’ı ulaşılabilir bir yer haline getireceğiz. Firuzköy Yeşilkent ve Tahtakale’ye uzanan bir göl yolu inşa edeceğiz. Vatandaşın rahat nefes alabildiği bir alan olmasının yanı sıra, spor yapabileceği bir gezi yolu da olacak.  Araç seyrine açık olacak Göl Yolu, trafiğin rahatlatması açısından da önemli bir çalışma olacak’ ifadesini kullandı.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN HAYVAN AMBULANSI

Sokak hayvanlarına özel klinik ve özel hayvan ambulansı projeleride olduğunu belirten Kahraman, ‘Hayvan misafirhanesi, hayvan ambulansı ve hayvan hastanesi yapacağız. Hayvan ambulansı 10 mahallemizdede sokak hayvanlarına müdahale edeceğiz. Bizim nasıl yaşam hakkımız varsa bütün canlılarında yaşam hakkı var’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA