SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ALT GEÇİTLER RENKLENİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, alt geçitlerini renklendiriyor. İstanbul’da ilk defa gerçekleşecek olan çalışmaya, Beyoğlu’nda başlandı.

ALT GEÇİTLER RENKLENİYOR
Bu haber 02 Kasım 2016 - 12:22 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında, Beyoğlu Sütlüce Halıcıoğlu Köprüsü’nün alt geçidi İstanbul’un sembolü olan mekanların temsili resimleriyle donatıldı. İstanbul’da ilk kez yapılan çalışmayla, Sütlüce alt geçidinin cephesi Haliç ve Boğaz manzaralarıyla kaplanıp, ışıklandırılarak görsel bir şölene dönüştürüldü.

Çalışmanın sona ermesinin ardından, İstanbul’u temsil eden Ayasofya, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Haliç, Boğaziçi Köprüsü, Topkapı Sarayı, Sultanahmet gibi mekanların resimlerini alt geçit duvarlarında gören vatandaşlar, kısa süreli de olsa gözlerini dinlendirebildi.

Kompozit kaplama üzerine resmol boya baskıları ile yapılan sanatsal tasarım yüksek teknolojiyle üretiliyor. Alt geçit duvarlarına önceden konulan mekanik ankraj üzerine, işinin ehli uzmanlar tarafından tek tek itinayla puzzle gibi yerleştirilen sistemle, alt geçitler daha ferah, renkli ve görsel bir mekan haline dönüştürülüyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA