SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ALTIN KEMERİYLE MÜZEYİ GEZDİ

Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı Recep Kara, “Ayda en az iki defa Ankara’dan uçağa binip İstanbul’a balık yemeye geliyorum. Formumu nasıl koruduğumu, neyle beslendiğimi soruyorlar; tek cevabım balık” dedi. Kara, sağlığını düşünen herkese bol bol balık tüketmelerini önerdi.

ALTIN KEMERİYLE MÜZEYİ GEZDİ
Bu haber 30 Ağustos 2016 - 1:00 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Beylikdüzü’ndeki Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi’ni ziyaret eden 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara, ilk defa gördüğü mumyalanmış balık çeşitlerine hayran kaldığını belirterek, müzeyi oluşturan Balıkçı Kenan Balcı’yı da kutladı. Yanından bir an olsun ayırmadığı altın kemeriyle müzeyi gezen Başpehlivan Recep Kara, kondisyonunu ve vücut formunu balık yiyerek koruduğunu söyledi. Kara, “Bana ne ile besleniyorsun diye soruyorlar. En çok tükettiğim besin balık. Belki hergün yesem bıkmam. Ankara’da oturuyorum. Ayda en az iki defa uçağa atlayıp İstanbul’a günübirlik balık yemeye gelirim. Herkese tavsiyem bol bol balık tüketmeleridir” diye konuştu.

“BU BALIKLAR DA DENİZLERİN ŞAMPİYONU”

BK-6 Recep Kara, “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dördüncü defa başpehlivan oldum. İlk başpehlivanlığı 2004 yılında, en son başpehlivanlığı ise 2016 yılında almış oldum. Aradan tam 12 yıl geçti. Bu süre içerisinde bir sporcunun formunu koruması büyük bir başarıdır. Bugün de menümüzden eksik etmediğimiz balığın müzesini gezdik. Buraya ilk defa geliyorum ve gördüğüm mumyalanmış balık çeşitleri karşısında adeta şaşkına döndüm. Ben başpehlivanım, sanırım orkinos, köpekbalığı da denizlerin başpehlivanı. Herkesin bu müzeyi görmesini, deniz canlılarını tanımasını tavsiye ederim. Bu müzeyi kuran Balıkçı Kenan’ı kutlarım. Denizlerimiz adına çok büyük bir ilke imza atmış” dedi.

BK-4ALTIN KEMERİYLE MÜZEYİ GEZDİ

İstanbul’un ünlü Balıkçısı Balıkçı Kenan Tesisleri’nin sahibi Kenan Balcı ise, deniz canlıları müzesinde Kırkpınar Başpehlivanı’nı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, gelecek yıl Kırkpınar güreşleri öncesi Başpehlivan’ın balık menüsünün kendisinden olacağını söyledi. Balcı, altın kemerini yanından ayırmayan Başğehlivan Recep Kara’ya müzeyigezdirerek birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA