SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AMATÖRLERE TAM DESTEK

“Gençliğe ve geleceğe yatırım yapmak” ilkesiyle hareket eden Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, ilçede faaliyette olan amatör spor kulüplerine çeşitli spor malzemeleri ve nakdi yardımda bulunmaya devam ediyor.

AMATÖRLERE TAM DESTEK
Bu haber 08 Aralık 2016 - 19:44 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

 

Amatör spora ve sporculara her zaman destek olan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine yönelik nakdi yardım ve malzeme yardımı konusunda desteğini sürdürüyor. Spor konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çatalca Belediyesi, 2016 yılında da belediyenin imkanları ölçüsünde, destek isteyen hiçbir spor kulübünü geri çevirmedi. Amatör spor kulüplerine yıl içerisinde eşofman, forma, futbol topu, futbol ayakkabısı, sporcu çantası gibi sportif malzemeler yanı sıra gıda, temizlik malzemesi, nakdi yardım ve ulaşım desteği sağlandı.

Spora ve sporcuya destek artarak devam ediyor

Çatalca Belediyesi tarafından Amatör Spor Kulüplerine 2014 yılında meclis kararı ile toplam 58 bin TL yardım yapılırken 2015 yılında bu rakam 122bin TL’ye çıktı. Çatalca Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısında “Amatör spor kulüplerine yapılacak olan nakdi yardım tutarının belirlenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporunun” kabul edilmesinin ardından gelen taleplere göre spor kulüplerine 2016 yılında 167 bin TL nakdi yardım yapıldı.

Çatalcaspor’a tam destek

Spor Toto 3. Lig’de mücadele eden Çatalcaspor’a maddi manevi destek olan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara “Biz iyi günde değil, en kötü günlerde de Çatalcaspor’a inandık. Sonuna kadar Çatalcaspor’u desteklemeye devam edeceğiz” sözleriyle ifade ettiği gönül birliğini, takıma yaptığı yardımlarla da gözler önüne seriyor. Çatalcaspor Kulübü’nün antrenman malzemeleri ve ulaşımı dahil tüm ihtiyaçları belediye tarafından karşılanıyor. Çatalcaspor’un tüm maçlarını izleyerek takıma desteğini esirgemeyen Başkan Cem Kara “Çatalca’nın kendine özgü değerlerinden birisi de liglerde bir takımının yer almasıdır. Çatalcaspor’un her zaman için kalben ve gönülden yanında olmaya çalışıyoruz. Belediye başkanı olarak takımımızın sonuna kadar yanındayım. Her türlü desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Çatalcaspor’a gerek ayni yardım yani eşofman, forma, sportif malzemelerle birlikte nakdi yardım yapmaya çalışıyoruz. Ayrıca deplasman maçlarında ulaşımlarını sağlıyoruz. Bütçemiz diğer belediyelere göre küçük ama her şeye rağmen kulüplerimizi taşımaya devam edeceğiz” ifadeleri ile takımın pek çok ihtiyacının belediye tarafından karşılandığının altını çiziyor.

Çatalca’da başarılı sporcular yetişiyor

Göreve geldiği günden bu güne Çatalca’da sporun gelişmesi için spor kulüplerine katkı sunan ve “Sporun ve sporcunun yanındayız” sloganıyla çalıştıklarını belirten Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, ilçede çok sayıda spor kulübü olduğunu belirterek yapılan desteklerin Çatalca’da başarılı sporcuların yetişmesinin ön adımı olduğunu ifade etti. Başkan Cem Kara konuya dair sözlerinde “İlçemizde farklı branşlarda faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası etkinliklerde önemli başarılar elde eden sporcularımız bulunuyor. Belediye olarak bu sporcularımıza şimdiye kadar sürekli destek olduk ve bundan sonra da desteğimizi devam ettireceğiz. Böyle bir desteği amatör spor kulüplerine vermekten bir belediye başkanı olarak son derece mutlu olduğumu ifade ediyorum. Amatör düzeyde yetişen sporcular ileride profesyonel düzeyde ilçemizi ve ülkemizi temsil edecek olan kişilerdir. Sporcularımızla beraber Çatalca’yı gelecek güzel günlere taşımayı sürdüreceğiz ve kulüplerimize destek olmaya devam edeceğiz” diyerek desteklerin devam edeceğini belirtti.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA