SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ANNE MUTLU, ÇOCUK MUTLU!

Beylikdüzü’ndeki eşsiz deniz canlıları müzesi ve mini hayvanat bahçesi vatandaştan büyük ilgi görüyor.

ANNE MUTLU, ÇOCUK MUTLU!
Bu haber 19 Ekim 2017 - 13:13 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Her yaştan kesimin ilgi odağı olan tesislerin son konukları Büyükçekmeceli Anneler ve çocuklar oldu. Denizcanlıları müzesinde mumyaları inceleyen anne ve çocuklar mini hayvanat bahçesinde de keyifli anlar yaşadı

Beylikdüzü’nde birbirinden ilginç deniz canlısının mumyalanarak sergilendiği Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi ve mini hayvanat bahçesi Beylikdüzü Yaşam Vadisi’ndeki merkezinde ücretsiz olarak ziyaret edilmeye devam ediyor. Müzeyi şimdiye kadar; İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasından binlerce vatandaş ziyaret etme imkanı buldu.

HAYVAN BESLEMENİN MUTLULUĞU

Bu hafta; yaklaşık 5 bin üyesi bulunan Büyükçekmeceli Anneler Platformuna üye kadınların ziyaret ederek keyifli anlar yaşadığı tesisisin bir diğer konukları ise anasınıfı öğrencileri oldu. Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ndeki balık türlerinin her geçen gün daha da arttığına işaret eden tesislerin kurucusu Balıkçı Kenan Balcı, annelere ve çocuklara ayrı ayrı hem müzeyi hem de hayvanat bahçesini gezdirdi. Hayvanlara yem ve mama veren miniklerin mutluluğu ise gözlerinden okundu.

 HERKESE ÜCRETSİZ HİZMET

 Programda yer alan anneler tesislerin Beylikdüzü ve İstanbul’a değer kattığını belirterek, “Aileler çocuklarına hayvan sevgisi aşılamak için bu tesise gelebilir. Nezih bir yer. Çocuklarımız burada çok mutlu oldular. Herkes görmeli” dediler. Kenan Balcı, “15 binden fazla deniz canlısı türünü büyük bir uğraşla mumyalayıp kalıcı bir eser haline getirdik. Gelip gören herkesin hayret ettiği müzemizi her öğrenci mutlaka ziyaret etmeli. Müzemize giriş ücretsizdir. Kapımız herkese sonuna kadar açık” dedi.

img_6065 img_6004

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA