SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AŞIK VEYSEL 123 YAŞINDA

‘Dostlar Beni Hatırlasın’ diyen binlerce yıllık halk ozanı geleneğinin temsilcilerinden ‘İki Kapılı Han’ ın büyük aşığı Aşık Veysel 123. Yaşında Avcılar’da yaşamaya devam ediyor.

AŞIK VEYSEL 123 YAŞINDA
Bu haber 26 Ekim 2017 - 10:28 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Eserlerinde Anadolu’nun hümanizmasını anlatan, bu toprakların yetiştirdiği değerli halk ozanı Aşık Veysel, 123. yaşında Avcılar Erol Mumcu Kültür Sanat Parkında yaşamaya devam ediyor. Avcılar Belediyesi Erol Mumcu Kültür ve Sanat Parkında ise sadece Aşık Veysel’in heykeli bulunmuyor. Sanatı sanatla yaşatan kent Avcılar’da; Nazım Hikmet’ten Yaşar Kemal’e, Leyla Gencer’den Abidin Dino’ya varana kadar birçok sanatçı varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de arama motoru google’ ın hazırladığı doodle ile bu yıl doğum günü farklı kutlanan Aşık Veysel’le ilgili sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunurken, mesajında; “Bugün adını, Kültür Sanat Parkımızda yaşattığımız değerli halk ozanımızı, bütün dünya ve dostları, dünyaca ünlü arama motoru olan ‘Google’ın Aşık Veysel’in doğum gününe özel hazırladığı Doodle’ la konuşuyor. İyi ki doğdun Aşık Veysel. Dostların ve bütün dünya seni unutmadı ve asla da unutmayacak” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA