SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ASLAN’DAN HAYAT DERSLERİ

Küçükçekmece Belediyesi’nin okul söyleşileri kapsamında düzenlediği “Potansiyelini Keşfet” programının konuğu Eğitim Koçu Şirin Aslan oldu.
Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programda Aslan, öğrencilere hayatlarını belirlerken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgiler verdi.

ASLAN’DAN HAYAT DERSLERİ
Bu haber 21 Mart 2017 - 14:26 'de eklendi.

Planlı ve programlı çalışmanın hedefe ulaşmada önemli bir araç olduğunu söyleyen Aslan, “Her insanın hayatta iki hedefi olmalıdır. Öncelikle özel hedefimiz olmalıdır ve seçtiğimiz meslekler de bizim özel hedeflerimizdendir. Bir de genel hedeflerimiz olmalı bu da, dünyadan kötülükleri kaldırmak ve iyiliği tüm dünyaya yaymaktır. Biz gelecekte ne olmak istiyorsak, o mesleği en iyi en güzel şekilde yaparken, bir yandan da dünyanın iyiliklerle dolmasını istemeliyiz. Kendisini düşünen insan ne kadar büyük makamlara gelirse gelsin, ne kadar büyük işler yaparsa yapsın, sadece kendisini düşündüğü için bencildir’’ dedi.

“İÇİNİZDEKİ ÖFKEDEN KURTULUN”

Öğrencilerin potansiyellerinin farkında olması gerektiğini belirten Aslan; “Her birimize bir yaşam ilan edildi. Amacımız bu yaşamı başarı huzur ve mutluluğa dönüştürmektir. Aynı zamanda potansiyelimizi de anlamakta ve bu potansiyelimizin bizi başarıya nasıl götüreceğini bilmekte çok önemlidir. En önemlisi de içinizdeki öfkeden kurtulmaktır. Kendilerine yapılanları affedemeyenler öfkelerinden kurtulamaz ve intikam peşinde koşmaktan mutluluğa ulaşamazlar. Affedenler ise kendileriyle ve başkalarıyla barışık bir yaşam sürerler. Sevdiklerinize ve arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirin ve onlara zaman ayırın’’ diye konuştu.
Program sonunda, Tarih öğretmeni Zehra Doğan, Aslan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA