SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AV KÖPEKLERİ KIYASIYA YARIŞTI

Çatalca Belediyesi 18. Erguvan Festivali’nde bu yıl ilki düzenlenen Fermalı Av Köpekleri Irk Yarışması yapıldı.

AV KÖPEKLERİ KIYASIYA YARIŞTI
Bu haber 28 Ağustos 2017 - 11:55 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Köpek Irkları ve Kineloji Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Fermalı Av Köpekleri Irk Yarışması Çatalca Mehmetçik Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Yarışmaya kontinental yetişkin, kontinental genç, İngiliz ırkları yetişkin, İngiliz ırkları genç ve kovucu ırkları güzellik kategorilerinde av köpekleri katıldı.

Irk standartları, kalça ve diş yapıları, ayak yapıları gibi ırksal özelliklerine bakılarak değerlendirilen av köpeklerinin hakemliğini federasyondan Bülent Mutlu, İbrahim Erkoç, Federasyon Görevlisi Belgin Kocaoğul ve Köpek Eğitmeni Dilek Uzunyolcuoğlu’nun yaptığı yarışma sonunda Halil Özkan’ın Agatha Christie from Üniver isimli av köpeği şampiyon oldu.

Yarışmayı Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve çok sayıda vatandaş izledi. Başkan Cem Kara bu yıl festival kapsamında ilki düzenlenen yarışmanın önümüzdeki yıl geliştirilerek daha kapsamlı bir şekilde yapılacağını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti. Eğitmen Dilek Uzunyoloğlu’nun köpeği Adya isimli köpeği ile yaptığı frizbi gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA