SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AVCILAR ATA’SI İÇİN KOŞTU

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin öncülüğünde, Avcılar Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel “7’den 70’e Başöğretmen Atatürk Koşusu” yapıldı. 

AVCILAR ATA’SI İÇİN KOŞTU
Bu haber 21 Kasım 2016 - 15:07 'de eklendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Başöğretmen Atatürk Koşusu’ Avcılar Belediyesi Paşaeli Kent Parkında başladı, Nejat Uygur Sahnesi önünde noktalandı. Başöğretmen Atatürk Koşusu 3 km’lik ve 9 km’lik olmak üzere iki ayrı kategoride koşuldu. Koşunun adına yakışır bir şekilde 7’den 70’e yüzlerce Avcılarlı vatandaş, Başöğretmen Atatürk ve bütün öğretmenler için koştu.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına düzenlenen “7’den 70’e Başöğretmen Atatürk Koşusu”nda pek çok Sivil Toplum Kuruluşu, Avcılar Spor Kulüpleri, öğretmenler, öğrenciler ve Avcılarlı vatandaşlar, Gümüşpala Mahallesi Paşaeli Kent Parkı’nda bir araya geldi.

Koşunun sonunda bütün katılımcılara anı madalyası verilirken, dereceye giren sporculara ise madalya ve kupa verildi.

GELECEĞİMİZE IŞIK TUTAN ÖĞRETMENLER

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’ nin de katıldığı etkinlikte, Avcılarlı çocukların Toprak Ana’ ya ilgisinin yoğun olduğu görüldü. Başkan Toprak, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk için koşuyoruz derken, geleceğimizin teminatı minik öğrencilerin koşuya başlaması için geri sayım yaptı.

Sporun önemine de değinen Başkan Dr. Toprak; “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bilimin ve aydınlık düşüncenin mimarları olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

3

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA