SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AVCILAR BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZLERİNDE REKOR BAŞARI

Lise ve Üniversitelere ücretsiz hazırlık eğitimi veren Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü’ne bağlı Gençlik Merkezlerinde Lise Geçiş Sınavına, uzman öğretmenlerle hazırlanan 400 öğrenciden 385’ielde ettikleri başarı ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı liselere yerleşti.

AVCILAR BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZLERİNDE REKOR BAŞARI
Bu haber 16 Ağustos 2018 - 14:58 'de eklendi.

Lise ve Üniversitelere ücretsiz hazırlık eğitimi veren Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü’ne bağlı Gençlik Merkezlerinde Lise Geçiş Sınavına, uzman öğretmenlerle hazırlanan 400 öğrenciden 385’ielde ettikleri başarı ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı liselere yerleşti. Tercihler sonucunda bölgedeki Fen, Anadolu ve Mesleki Liselere yerleşen öğrenciler ve aileler mutlu.

TEOG yerine gelen ve bu yıl ilk defa uygulanan Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) Avcılar Belediyesi’ne bağlı Gençlik Merkezleri’nde hazırlanan öğrenciler yoğun geçen bir senenin ardından ilk tercih sonuçlarının açıklanmasıyla bölgedeki liselere yerleşti. Gençlik Merkezlerindeki rehber öğretmenler yardımı ile tercihlerini yapan öğrencilerbüyük bir merakla okulların açılmasını bekliyor.

Tüm Materyaller Ücretsiz

Gençlik Merkezleri’nde öğrenci alımı seviye belirleme sınavı ile gerçekleştiriliyor. Eğitimin başlaması ile birlikte öğrencilerin kullanacağı kitaplar, soru bankaları ve tüm materyaller belediye tarafından ücretsiz olarak verilmekte.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak ‘’ Gençlerimizi, Köy enstitülerinden aldığımız ilhamla;Atatürk’ün izinde aydınlık yarınlara Kent Enstitülerimizde hazırlıyoruz.Gençlik Merkezlerimizde, gençlerimizi üniversite ve lise sınavlarına hazırlıyoruz.Bu sene lise sınavlarına hazırladığımız öğrencilerimizi ileride üniversite sınavlarına da hazırlayacağız.Sınavlarda başarı sağlayan tüm öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum. Eğitimde fırsat eşitliği için belediye olarak üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA