SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

UZMANLAR BİLGİLENDİRİYOR

‘Dinamik toplumlar kısa zamanda organize ve koordine olabilen toplumlardır’ söylemi ile hareket eden Avcılar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor. Avcılar Belediyesi deprem uzmanları mahalle ve dernek ziyaretleriyle afetlerle ilgili toplumu bilgilendiriyor. Yerinden Yönetim anlayışıyla halkı bilinçlendiriyor.

UZMANLAR BİLGİLENDİRİYOR
Bu haber 27 Şubat 2018 - 11:56 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Şubat Ayı Afet Bilinci Paneli Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde Bayburt İli Kalecik Köyü Derneği Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Avcılar Belediyesi’nin sunduğu Yerinde Hizmet çalışmalarının temel hedefi: hizmet sunulan topluma kendi yaşam alanlarında ulaşılarak daha hızlı ve verimli bilinçlendirme sağlamak olarak görülüyor. Bundan sonraki Afet Bilinci Panelleri bu şekilde halkın arasında gerçekleşecek. Afet Yönetim Uzmanı Özden Işık, Yard. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu ve birçok katılımcı toplantıda yer alıyor.

Avcılar Belediyesi’nin “Toplumcu Belediyecilik” anlayışıyla her ay gelenekselleştirerek yaptığı ABAG (Avcılar Belediyesi Afet Gönüllüleri) Afet Bilinci Paneli ve mahalle toplantıları mahalle sakinleri tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Yaklaşık 2 saat süren toplantılarda; olası bir afet durumunda yaralanan kişileri sağlık ekiplerine ulaştırıncaya kadar geçecek sürede, nasıl davranılması gerektiği, eldeki yöntemlerle nasıl yardımcı olunması gerektiği ve sonrasında kalıcı bir hasara sebep olmamak için doğru davranış yöntemleri ve doğru taşıma tekniklerin nasıl olması gerektiği anlatılıyor. A’dan Z’ye genci yaşlısı, çocuğu kısacası toplumun her bireyinin hazır bulunduğu toplantı çok verimli gerçekleşiyor. Avcılar Halkı’nın talepleri doğrultusunda gerçekleşecek olan afet toplantıları alanında uzman kişilerle verilecek.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, toplumu bilgilendirme toplantılarına dikkat çekerek; “Afetin ne zaman ya da kaç şiddetinde olacağı değil, bizim ne kadar hazırlıklı olduğumuz önemlidir. Bilgi toplumları organize ve koordine toplumlardır. Bilgi toplumu olmak, bütün hedefimiz bu. Ne zaman ne ile karşılaşırsa karşılaşsın, ne yapacağını bilmek. Önceden hazırlanmak, olay anında ne yapacağını bilmek, sonra da aynı şekilde rehabilite olmasını da bilen bir toplum. O nedenle de Belediyemizin Afet Uzmanları mahalle mahalle dolaşarak halkımızı afetler konusunda bilgilendirecek. Organize ve koordine bir toplum olmaya devam edeceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA