SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KAPIYA KADAR SICAK YEMEK

Avcılar Belediyesi tarafından kurulan Aşevi, ilçedeki yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara günde iki öğün olmak üzere yılın 365 günü ücretsiz yemek veriyor. Yemekler, önceden tespit edilen ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürülüyor.

KAPIYA KADAR SICAK YEMEK
Bu haber 21 Kasım 2017 - 10:55 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Avcılar’da yaşayan engelli, yaşlı ve hasta vatandaşlara ve taziye evlerine yemek hizmeti vermek üzere Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından çalışmaları tamamlanan,  Avcılar Belediyesi Aşevi hizmete başladı.

365 GÜN HİZMET

Avcılar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından çalışmaları tamamlanan aşevi, yılın 365 günü hizmet verecek. Aşçısı, gıda mühendisi ve güler yüzlü dağıtım personeliyle aşevi hizmeti kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından istek ve inceleme sonucu belirlenen vatandaşların adreslerine yemekleri günlük sıcak koruma özelliğine sahip sefer taslarıyla dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, “Sosyal Belediyeciliğimiz gereği, sosyal projeler her zaman önceliğimiz olmuştur. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz tarafından çalışmaları tamamlanarak hizmete sunduğumuz aşevimizde, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşlarımızın günlük yemek ihtiyaçları karşılanacak. Vatandaşlarımıza bu hizmet yılın 365 günü yemeklerin kontrolleri yapılarak, güler yüzlü personelimizle, hijyenik olarak sunulacak” dedi

AVCILAR BELEDİYESİ AŞ EVİ HİZMETİ

Dilekçe ile kişi başvurusu alınır. Dilekçe ekinde: Form 5 Raporu, Fakirlik Belgesi ve Kimlik Fotokopisi istenmektedir. Sosyal inceleme ekibimiz bir hafta içinde ilgili kişinin evini ziyaret ederek yerinde durum incelemesi yapmaktadır. Yapılan inceleme neticesinde (Engelli, yaşlı ve yemek yapamayacak durumdaki) kişi Aşevinden 365 gün hizmet veren Aşevinde (İki öğün 3 çeşit olmak üzere) yemek ihtiyaç sahiplerine teslim edilir.

Avcılar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü

444 6 989 Dahili 3200
sosyalyardimisleri@avcilar.bel.tr
Merkez Mahallesi Marmara Cad. No:1 Avcılar Belediye Başkanlığı Merkez Bina Kat:3

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA