SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AVCILAR’DA ZAFER COŞKUSU

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Dumlupınar’da kazandıkları 30 Ağustos Zaferi Avcılar’da coşku ile kutlandı.

AVCILAR’DA ZAFER COŞKUSU
Bu haber 31 Ağustos 2017 - 0:45 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Avcılarlı hemşehrileri ile kucaklaşan Toprak Ana, Avcılar halkının; “Senin yanında, Atatürk’ün izinde her zaman yürümeye hazırız” dilekleri ile törendeki yerini aldı. Atatürk heykeli önüne çelenk takdiminden sonra bağımsızlığımız, vatanın birlik ve beraberliği için canını vermekten kaçınmayan kahraman şehitlerimiz adına saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı’mız ile tören sona erdi.

MEVZU BAHİS VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

30 Ağustos akşamı Avcılar halkı Marmara Caddesi üzerindeki Atatürk Anıtı önünde buluştu. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin de katıldığı Fener Alayı Atatürk Anıtı önünden başlayıp Belediye Meydanı önünde noktalandı. Fener Alayı; 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı eşliğinde başladı. Ellerde meşaleler ve Türk bayrakları ile devam eden yürüyüşe,  “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganı eşlik etti.

Belediye önündeki platformda konuşma yapan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, elinde Atatürklü Türk bayrağı ile çıktığı sahnede; “  Bu meydan, bütün ihtişamıyla Avcılarımızın 7’den 70 ‘e Mustafa Kemal’in Askerleri tarafından dolduruldu. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyen, Türkiye Cumhuriyet’ini kuran ve bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında, 95. yıl önce bu topraklarda tarihin en büyük zaferi kazanılmıştır. O zaferin arkası, Türkiye Cumhuriyeti gibi Laik, Demokratik, Sosyal bir hukuk devleti ile taçlandırılmıştır. Bizler de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu ve bize emanet edilen tüm değerlerini korumak üzere buradayız” dedi.

 

1255 32 av1

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA