SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AVCILAR’DA ZAMAN DURDU

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 78. yılında Avcılar’da anıldı. 10 Kasım sabahı Avcılar Hükümet Konağı önünde resmi çelenk koyma ve anma töreni yapıldı.

AVCILAR’DA ZAMAN DURDU
Bu haber 11 Kasım 2016 - 13:55 'de eklendi.

Çelenk koyma töreninin ardından saatler 9’u 5 geçeyi gösterdiğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin her karış toprağında olduğu gibi Avcılar’da da zaman durdu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu törene, Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK AVCILAR’DA ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 78. yılında, Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı’ ile anıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program,  Mustafa Kemali Düşünüyorum şiiri ile devam etti. 10 Kasım 1938 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için dünya basınında çıkan haberlerin anlatıldığı kısım ilgi ile izlendi. Öğrenciler, oluşturdukları koro ile Atatürk’ün sevdiği türküleri söylerken, ‘Mustafa Kemal Atatürk Oratoryosu’ da büyük beğeni topladı. İlçe genelinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarının birincileri ödüllerini Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan ve Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’ nin elinden aldı.

ATATÜRK’ÜN EN BÜYÜK MİRASI; ‘CUMHURİYET’ ve CUMHURİYET’İN GETİRDİĞİ EŞİT YURTTAŞLIK HAKLARI 

Ödül töreninin ardından konuşma yapan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “Ödül törenine baktığımız zaman 3 tane kız öğrenciyi görüyoruz. Burada belediye başkanı olarak yaptığım konuşmanın Cumhuriyet’in eseri olduğunu ve bugünümüzü Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğumuzu söyleyerek başlamak istiyorum. Eğer Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı ve eşitlik üzerine kurmasaydı Cumhuriyetimizi bende kız çocuklarımız gibi okuyup, doktor olamazdım. Cumhuriyet devrimlerine bağlı Avcılar halkı, kadına seçme ve seçilme hakkı veren Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olmasaydı, bende belediye başkanı olamazdım. Bugün ebediyete intikalinin 78. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türkiye Cumhuriyet’ini kurduğu ve eşitlik temelleri üzerinde bizlere bu hakları verdiği için saygıyla, minnetle, gururla ve onurla anıyorum” dedi.

DERSİMİZ ATATÜRK

10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Avcılar Belediyesi tarafından düzenlenen, senaryosunu Turgut Özakman’ ın yazdığı Dersimiz Atatürk filminin ücretsiz gösterimine Avcılar halkının ilgisi yoğundu.  Barış Manço Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesinde, iki ayrı seansta gösterilen filmde çocuk izleyicilerin çoğunlukta olduğu gözlendi.

4

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA