SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

AYDIN BÜKE, MOZART’IN HAYATINI ANLATTI

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği Müzik Konuşmaları Dizisi programı kapsamında müzisyen, müzik yazarı Aydın Büke, dünyaca ünlü bestekar, müzisyen Mozart’ı anlattı.

AYDIN BÜKE, MOZART’IN HAYATINI ANLATTI
Bu haber 26 Ocak 2017 - 10:20 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi’nde yoğun katılımla gerçekleşen programda, Mozart’ın harika bir çocuk olarak başlayıp, olağanüstü bir besteci olarak noktalanan yaşamının kilometre taşları ele alındı.

Bir Yaşam Öyküsü Mozart programında Haydn’dan Beethoven’a uzanan çizgideki değişen müzik alışkanlıklarına Mozart’ın katkısı konuşuldu. Aydın Büke ayrıca Küçükçekmece Müzik Akademisi öğrencilerinin sorularını da yanıtladı.

Wolfgang Amadeus Mozart Kimdir?

Wolfgang Amadeus Mozart (Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart) (d. 27 Ocak 1756 Salzburg , Avusturya – ö. 5 Aralık 1791 Viyana) Klasik Batı Müziği’nde Klasik dönemin etkili ve üretken bestekarlarından biridir. Yapıtları, senfonileri, konçertoları, oda orkestralarını, piyanoyu, operayı ve korolu müzikleri etkilemiştir. 35 yıllık ömrüne 626 eser sığdırmıştır. Mozart, Avrupalı bestekârların en popülerlerindendir ve birçok eseri standart konser repertuarlarında kullanılır. Günümüzde müzik tarihinin en büyük dehalarından biri olarak kabul görmüştür. Babası Leopold Mozart, ablası ise Nannerl Mozart’tır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA