SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BAĞCILAR’DA OKULLAR TERTEMİZ

Bağcılar’da 2017-2018 eğitim öğretim sezonu hazırlıkları kapsamında ilçe genelinde bulunan 110 okul köşe bucak temizleniyor.

BAĞCILAR’DA OKULLAR TERTEMİZ
Bu haber 12 Eylül 2017 - 12:15 'de eklendi.

Hijyen kurallarına dikkat eden Bağcılar Belediyesi ekipleri, sınıflardan laboratuvarlara kadar öğrencilerin temas ettiği her noktayı önce silip süpürüp ardından da ilaçlıyor.

18 Eylül günü başlayacak olan 2017-2018 eğitim öğretim döneminde Bağcılar ilçesinde 110’u devlet 54’ü özel olmak üzere 164 okulda toplam 143 bin 230 öğrenci eğitim görecek. 751 bin 510 nüfusuyla İstanbul’un en büyük 3’üncü ilçesi olan Bağcılar’daki okullar yeni eğitim öğretim sezonunda öğretmen ve öğrencilere hizmet vermek üzere hazırlanıyor.

Güvenlik kameraları, projeksiyon sistemi ve bilgisayarlarla donatılan okullarda öğrencilere güvenli bir ortamda eğitim veriliyor.

Bağcılar Belediyesi de her sene olduğu gibi bu yıl da eğitim kurumlarına desteklerini devam ettiriyor. Öğrencilerin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitim görebilmesi amacıyla 110 devlet okulundaki sınıfların, laboratuvarların ve öğretmen odalarının temizliği ile ilaçlanması Bağcılar Belediyesi ekipleri tarafından düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler okullarda öğrencilerin okul içinde adım attığı her yeri dip köşe temizliyor. Hijyene önem veren ekipler, sınıf ve koridorları önce süpürüyor ardından da köpüklü suyla yıkıyor. Son olarak da ilaçlama yaparak eğitim yuvalarını temiz ve güvenli hale getiriyor.

İhtiyaç durumunda bazı okulların boya ve badanası da yine belediye ekipleri tarafından yapılıyor. Boya ve badanası yapılan eğitim yuvaları temizliğiyle de dikkat çekiyor.

Bağcılar’da eğitime her zaman öncelik verdiklerini kaydeden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Yeni eğitim öğretim sezonunda da eğitim yuvalarına desteğimiz devam ediyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için ilçemizdeki okullarımızı temizliyoruz. Bütün çabamız ve gayretimiz çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA