SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Avcılar’da resim öğretmeni T.Ö.’nün atölyesine devam eden kız ve erkek çocuklara cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanması üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iki uzmanı ailelere destek vermek üzere görevlendirdi.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ
Bu haber 10 Ekim 2016 - 16:05 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Avcılar’da resim öğretmeni T.Ö.’nün atölyesine devam eden kız ve erkek çocuklara cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanması üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iki uzmanı ailelere destek vermek üzere görevlendirdi.CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, olayla ilgili TBMM’ye soru önergesi verirken Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, sorunun Avcılar veya İstanbul’a özgü olmadığını, benzer sorunlar için oluşturdukları Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün toplumun dezavantajlı kesimine hizmet verdiğini söyledi.

İKİ UZMAN GÖREVLENDİRİLDİ

Resim öğretmeninin kursiyer öğrencilere cinsel istismar iddiasıya tutuklanması ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın talimatıyla İstanbul İl Müdürlüğü’nden görevlendirilen iki uzman, mağdur ailelerle görüşerek onları adli makamlara yönlendiren Avcılar Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü aile danışmanı psikolog Hacı Tekin ile görüştü. Gelişmelerle ilgili bilgileri alan iki uzmanın, aile ve ilgili diğer kişilerle görüşmelerini sürdürdüğü ifade edildi.Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü psikologuna gelen mağdur ailelerin yönlendirilmesi sonucu olayın adli makamlara intikal ettirildiğini belirtirken, soruna ilk günden bu yana kurumsal yaklaşmanın sonuçlarını aldıklarını söyledi. Avcılar Belediye Başkanı, bu sorunların Avcılar, İstanbul veya Türkiye’ye özgü olmadığını, dezevantajlı kesim olan kadın ve çocuklara yönelik önemli adımlar attıklarını anlatırken, “Hiç kimsenin yaşadığı kader değildir. Kurumsal çözümler üretilerek sonuç alınabilir” dedi.

TANRIKULU, SORU ÖNERGESİ VERDİ

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Avcılar’daki resim atölyesinde küçük çocuklara yönelik taciz iddiaları ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi. Tanrıkulu, Avcılar’da özel resim atölyesine devam eden küçük yaştaki çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan resim öğretmeni T.Ö.’nün öğrencilere kahve verirken içine attığı ifade edilen sarı renkli tozun içeriği ile ilgili araştırmanın sonucunu sorarken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın mağdur aile ve çocuklara psikolojik ve fizyolojik destek sağlanıp sağlanmadığına yanıt verilmesini istedi. Tanrıkulu, önergesinde 2002-2016 yılları arasında Türkiye genelinde illere ve ilçelere göre cinsel istismara uğrayan çocuk ve gençlerden kaçına ne kadar süre ile psikolojik ve fizyolojik destek sağlandığını, istismara uğradığı gerekçesiyle kaç çocuk ve öğrencinin intihar ettiğini, aile içi istismara uğrayan kaç çocuğun koruma altına alındığını ve bu suçu işleyenlerin ne kadarının cezalandırıldığını sordu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA