SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BAKIM OKULLARI AÇILIYOR

Beylikdüzü’nde hizmet veren apartman görevlilerinin eşlerini iş hayatına katmak amacıyla Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakımı Okulu açılıyor. Ücretsiz, sertifikalı ve iş garantisi olan bu projeyi ise Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi düzenliyor. İlk aşamada 20 kadına eğitim verilecek. 17 Ekim 2016 Pazartesi günü ise Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde projenin lansmanı yapılacak.

BAKIM OKULLARI AÇILIYOR
Bu haber 15 Ekim 2016 - 10:58 'de eklendi.

Beylikdüzü Belediyesi, kadınlara ekonomik özgürlük kazandıracak projeler oluşturuyor. İş bulma ve meslek edindirme süreçlerinde kadınlara uygun ortamı yaratmaya çalışan Belediye, Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakımı Okulu’nu ilçede hizmet veren apartman görevlilerinin eşleri için açıyor. Ücretsiz, sertifikalı ve iş garantili bir proje olan eğitimlerde; çalışma hayatının içinde yer alıp aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen genç kadınları meslek sahibi yapmak amaç ediniyor. Proje kapsamında eğitimler, ilk aşamada 20 kadına verilecek. Dersler, Sağlık İşleri Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda yapılacak.

Eğitimin hedef kitlesini ise ilçede hizmet sunan apartman görevlilerinin 20-40 yaş aralığında olan eşleri oluşturuyor. Hiçbir mesleği olmayan ve kendini geliştirmek isteyenlere de öncelik tanınıyor. Okulu tamamlayıp sertifikasını almaya hak kazanan kadınlar, Beylikdüzü ilçe sınırlarında yaşayan yaşlı, hasta ve engelli bireylerin saygınlığını ve sosyalliğini korumak, yaşadığı ortamda ihtiyacı olan hizmetleri almalarını sağlamak için çalışacaklar.

Eğitimlere Katılabilmenin Bazı Koşulları Var

Bu kursla ilgili eğitim ve öğretim etkinliklerini başarı ile tamamlayan her kursiyer; yaşlı ve engelli bireylerin özelliklerini tanıyabilecek, günlük bakımını yapabilecek, meşguliyet terapisi uygulayabilecek, hasta odası düzenleyebilecek, hastaya yatak içi/dışı egzersizleri yaptırabilecek, hastayı yataktan kaldırabilecek, sağlık durumunun gerektirdiği şekilde ilaç verebilecek, sağlık durumuna göre besleyebilecek, özel hastalıklarda bakım yapabilecek, ilk yardım yapabilecek yetkinliğe sahip olacak.

Eğitimlere katılabilme koşulları ise şöyle: Beylikdüzü ilçe sınırlarında ikamet etmek, apartman görevlisi eşi olmak, okuma-yazma bilmek, mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak gerekiyor. Sertifika alacak bireylerin çalışabilecekleri alanlar da belediyeler, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, bakım ve rehabilitasyon merkezleri, evde bakım, özel bakım merkezleri, aile danışma ve rehabilitasyon merkezleri olarak belirtilmiş durumda.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA