SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BAKIMLAR ARTIK SERTİFİKAYLA YAPILACAK

Sertifikalı Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakım Eğitimi, Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle başladı. Haftada 5 gün ve en az ilkokul mezunu olmak kaydıyla verilen kursta, hasta odası düzenlemeden ilk yardıma birçok konu ele alınıyor.

BAKIMLAR ARTIK SERTİFİKAYLA YAPILACAK
Bu haber 29 Aralık 2016 - 21:12 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Beylikdüzü Belediyesi, istihdam edilecek vatandaşların daha donanımlı olabilmesi adına sertifikalı olarak verdiği çeşitli kurslara bir yenisini daha ekledi. Sertifikalı Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakım Eğitimi, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle başladı. Bir mesleği olmayıp, çalışmayan en az ilkokul mezunu ve profesyonel olarak bir meslek edinerek çalışıp aile bütçesine katkıda bulanmak isteyen vatandaşlara yönelik İş istihdamlı eğitim, hafta içi 5 gün 19 katılımcıyla gerçekleşiyor.

Oda Düzeninden İlk Yardıma Her Konuda Bilgilendiriliyorlar

Kursla ilgili eğitim ve öğretim etkinliklerini başarı ile tamamlayan her kursiyer; yaşlı ve engelli bireylerin özelliklerini tanıyabilme, günlük bakımını yapabilme, meşguliyet terapisi uygulayabilme, hasta odası düzenleyebilme, hastaya yatak içi/dışı egzersizleri yaptırabilme, sağlık durumunun gerektirdiği şekilde ilaç verebilme, sağlık durumuna göre besleyebilme yetisine, hastayı yataktan kaldırabilmek için teknik bilgilere sahip olacak. Özel hastalıklarda bakım yapabilecek kursiyerler aynı zamanda ilk yardım yapabilecek donanıma da sahip olacak.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA