SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BAKIRKÖY BELEDİYESİ SPOR KOMPLEKSİ AÇILDI

Bakırköy Belediyesi tarafından uzun süren hukuki ve idari mücadelenin ardından yıkılan Bakırköyspor Vakfı ve Ticari İşletmeler alanında yapılan Bakırköy Belediyesi  Spor Kompleksi yapılan törenle hizmete açıldı.

BAKIRKÖY BELEDİYESİ SPOR KOMPLEKSİ  AÇILDI
Bu haber 22 Mayıs 2018 - 11:28 'de eklendi.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu açılışta yaptığı konuşmada yıkım sırasında alanla ilgili çok spekülasyon yapıldığını ifade ederek şunları söyledi: “ Bakırköyspor Vakfı ve Ticari İşletmeler alanının yıkımı sırasında pek çok tartışma yaşandı. Bir emekçi arkadaşımızı da iş kazasında kaybettik.

Yıkımın ardında da 20 bin metrekarelik bu alanda; AVM, otel, rezidans, benzin istasyonu yapılacak gibi iddialar gündeme getirildi. Oysa bizim tek derdimiz ; kamusal alandaki bu işgallere son vererek Bakırköy halkına kazandırmaktı. Nitekim yıkım alanı temizlendikten sonra gece-gündüz çalışılarak burada Bakırköy Belediyesi Sanatçılar Parkı ve Spor Kompleksini hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Spor Kompleksimizde; kapalı spor salonu, 2 kapalı ve 5 açık tenis kortu, basketbol-voleybol sahaları, açık fitness alanı  bulunuyor. ‘Bakırköy’de spor yapmayan kalmayacak’ iddiamızın gereği olarak yeni açılan tesisimizde aynen Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde olduğu gibi 7’den 77’ye Bakırköylülere ücretsiz spor kursları düzenleyeceğiz. Bakırköy’deki amatör spor kulüplerimizde spor kompleksimizden yararlanacak. Ayrıca komplekste;  Bakırköy’de yetişen ve ebediyete uğurladığımız 12 sanatçımızın büstü, bin kişilik oturma kapasiteli amfi tiyatro, çocuk oyun alanları ve 13 bin metrekare yeşil alan bulunuyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA