SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ŞEHİTLERİMİZİ ANMAYA GİDİYORUZ

Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Bakırköylüler,Çanakkale’ye şehitlerimizi anmaya gidecek.

ŞEHİTLERİMİZİ ANMAYA GİDİYORUZ
Bu haber 20 Şubat 2018 - 10:48 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

“103. Yılında Çanakkale’ye Şehitlerimizi Anmaya Gidiyoruz” etkinliği 9 ve 16 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

Türk tarihinin yazılmasında Çanakkale Zaferlerinin çok büyük önemi olduğunu belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şu açıklamayı yaptı:”Amacımız geziye katılanlara sadece Çanakkale’yi göstermek değil, bu yerin önemini ve yaşananları anlamalarını sağlamaktır.

Çanakkale Savaşı yalnız bizim tarihimizin değil yakın dünya tarihinin de en önemli savaşlarından olmuştur. Dostlukla-Düşmanlığın, Nefretle-Sevginin, Neşe ile Hüznün bir araya gelip kaynaştığı yerlerdir.Çanakkale Savaşlarının unutulmaz kahramanı Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal’in,” Sizi; vatanı için, milleti için, namusu için canını ortaya koyan böyle insanları bu kadar mı tanıyorsunuz? Eğer siz onları tanımazsanız, geleceğinizi göremezsiniz. Hedefleri bilemezseniz.”sözünden yola çıkarak, yaklaşık 253 bin şehidimiz,  Mehmetçik’imizin anısına; ziyaretlerimize devam edeceğiz. “

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu; geziyle ilgili kayıtların Cumhuriyet (Özgürlük ) Meydanı’nda bulunan belediye ek hizmet binası 1. kattaki Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde alınacağını, bilgi almak isteyen yurttaşların 414 96 88  numaralı telefonu arayabileceğini ifade etti.

Başkan Kerimoğlu,  kayıt yaptırmaya gelen Bakırköylülerin yanlarında  nüfus cüzdan fotokopilerini bulundurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

9 ve 16 Mart-Cuma günleri 07.00’da hareket edilecek geziler için  kayıtlar başladı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA