SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Bakırköylüler ‘Spor Diyabeti Yener’ Diyerek Yürüdüler

Bakırköylüler;Bakırköy Belediyesi, Türk Böbrek Vakfı ve Uluslararası Lions Konfederasyonu işbirliği ile “Spor Diyabeti Yener” farkındalık yürüyüşü yaptı. Yeşilyurt sahilinden başlayan yürüyüş , Bakırköy Belediyesi Yeşilköy Sanat Evi ve Kent Müzesi’nde son buldu.

Bakırköylüler ‘Spor Diyabeti Yener’ Diyerek Yürüdüler
Bu haber 23 Nisan 2018 - 11:04 'de eklendi.

“Sağlıklı çocuklar, sağlıklı yarınlar” parolasıyla gerçekleşen yürüyüşe aileler çocuklarıyla katıldı. Etkinlikte eğitmenler tarafından Zumba yaparak rahatlayan katılımcılar daha sağlıklı bir yaşam sözü verdi.

Yürüyüşün ardından konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, yürüyüşün insan sağlığına ne kadar önemli bir etkisi olduğuna vurgu yaparak, “Bu yürüyüşte asıl amacımız, diyabette, tansiyonda, kalp hastalıklarında sporun hastalıkları yenmekteki önemine vurgu yapmaktı. Halk sağlığı konusunda öncelikli sorumluluğu olan birisi ve bu konuda gayretli çalışmalar yürüten bir belediyenin başkanı olarak sağlık konusuna ilave katkı ve destek sunmaya devam edeceğiz. Spor en iyi ilaçtır diyerek tüm halkımızı sağlıklı bir yaşam için spor yapmaya davet ediyorum” dedi.

Etkinlik sonunda Bülent Kerimoğlu yürüyüşe katılan çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını  kutlayarak çeşitli hediyeler dağıttı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA