SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

KÜREK’TE ŞAMPİYONA TAMAMLANDI

Altınboynuz Haliç, Balkan Kürek Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Kürek Federasyonu iş birliğinde 9-10 Eylül tarihlerinde Haliç’te düzenlenen Balkan Kürek Şampiyonası tamamlandı.

KÜREK’TE ŞAMPİYONA TAMAMLANDI
Bu haber 12 Eylül 2017 - 12:18 'de eklendi.

Şampiyonada Tek Çifte, İki Çifte, Dört Çifte, İki Tek Dümencisiz, Dört Tek Dümencisiz ve Sekiz Tek Dümencili kategorilerinde sporcular şampiyonluk için mücadele etti.

Türk sporcular şampiyonanın ilk gününde 2 altın, 3 gümüş ve 5 bronz olmak üzere 10 madalya elde ederken, yarışların ikinci gününde 2 altın, 5 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 8 madalya ile şampiyonayı tamamladı.

Türkiye’nin yanı sıra Bosna-Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan ve Romanya’nın mücadele ettiği yarışlarda Yunanistan 96 puanla birinci olurken, Türkiye 76 puanla ikinci, Romanya 71 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Sporculara madalyalarını İstanbul Vali Yardımcısı Nihat Nalbant, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ile Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İhami İşseven’nin elinden aldı.

Şampiyona ile Balat semtinde bulunan Şair Nedim Parkı organizasyon günlerinde festival alanına dönüştürülerek yarışları izlemeye gelen İstanbullular keyifli bir hafta yaşadı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA