SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BARIŞ VE KARDEŞLİK PROJELERİ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Milli Eğitim Bakanlığı ve Bosna Hersek Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Kardeş Okul Projesi” kapsamında Büyükçekmece’ye gelen Bosna Hersekli öğrenci ve öğretmenler ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

BARIŞ VE KARDEŞLİK PROJELERİ
Bu haber 30 Kasım 2016 - 12:32 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Karaağaç Erol’un Yeri Restaurant’ta gerçekleşen tanışma ve kaynaşma yemeğine Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sefer Erkeçoğlu, Münevver Kemal Özver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Memurdan Armağan Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri katılarak Bosna Hersekli öğrencilerle bir araya geldiler.

“Dünya barışına da katkı sağlar”

“İlçemiz sınırlarındaki okulların bu tür projelere ev sahipliği yapmış olması beni mutlu etti” diyen Başkan Dr. Akgün; ”Karşılıklı iki okul öğretmen ve öğrencileri arasında işbirliği sağlanması, iki ülke arasında karşılıklı eğitim uygulamalarını paylaşmak, okullara uluslararası boyut kazandırmak, dil öğrenimini teşvik etmek , değişik kültürlere yönelik farkındalık sağlamak, dünya barışına da katkıda bulunmaktır. Bu projeye katılım sağlayan okullarımızı kutluyor, Bosna Hersek’ten gelen konuklarımıza da hoş geldiniz diyorum” ifadesini kullandı.

8

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA