SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BARTINLILARIN YENİ EVİ

Esenyurt‘ta İstanbul’un birçok semtinde yaşayan Bartınlı vatandaşların bir araya gelmelerini sağlayarak sosyal, kültürel ve çeşitli alanlarda etkinliklere ev sahipliği yapması planlanan Bartın Kültür Evi’nin temeli atıldı.

BARTINLILARIN YENİ EVİ
Bu haber 26 Mart 2017 - 15:28 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Esenyurt Belediyesi tarafından İstanbul’un birçok semtinde bulunan Bartınlılar için tahsis edilen Bartın Kültür Evi’nin temel atma töreni Namık Kemal Mahallesi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Esenyurt İlçe Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından mehter takımının seslendirdiği marşlar ve Bartın’ın yöresel halkoyunları ekibinin gösterisi vatandaşların beğenisini kazandı. Birçok vatandaş mehter takımı ve halk oyunu ekibinin gösterilerini telefonlarıyla çekerken kimi vatandaşlar da gösterileri evlerinin camlarından izledi. Törende protokol üyeleri kültür evinin temelini atmak için hep birlikte butona bastı. Kültür evinin temeli dualar eşliğinde atılırken çalışmalarının birlik ve beraberliği güçlendirmeye yönelik olmasına dikkat çekildi.

“Birlik ve beraberliğin pekişmesine de sebep oluyor”

Bartınlılar Kültür Evi’nin memleketlerinden uzakta olan vatandaşların buluşacağı uğrak bir nokta haline geleceğini ve insanlar arasındaki paylaşımlara büyük katkı sunacağına inandığını ifade eden Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, ” Bir yandan referandum çalışmalarını yaparken bir yandan da rutin hizmetlerimizi yapıyoruz. Yanılmıyorsam bu bizim 24’üncü il derneklerine vermiş olduğumuz kültür merkezidir. Kendi kültürlerini bu merkezlerde icra etsinler, rahat esinler. Kaynaşsınlar, birlik, beraberlikleri bozulmasın diye müsait olan her yerde bu kültür merkezlerini yapıyoruz. Bugünde bunlardan bir tanesinin temelini attık. İnsanlarımız hevesli bu işlere, gurbette Bartın’dan uzakta bir araya gelmenin gayreti içindeler. Bu iyi bir şey ülkede birlik ve beraberliğin pekişmesine de sebep oluyor, bizde bunun için çalışıyoruz zaten” dedi.

Bartın Kültür Evi’nin temel atma töreni, katılımcılara plaket  ve yöresel hediyelerin takdimiyle sona erdi.

e20b4404

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA