SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BAŞARILARIN ŞEHRİ BÜYÜKÇEKMECE

Kültür ve sanat kenti Büyükçekmece, bir kez daha muhteşem bir Türk Sanat Müziği Konseri’ne ev sahipliği yaptı.

BAŞARILARIN ŞEHRİ BÜYÜKÇEKMECE
Bu haber 07 Haziran 2017 - 12:08 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Mimarsinan Hoşseda Musiki Derneği’nin Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Fasl-ı Mubabbet Konseri’ne Büyükçekmecelilerin ilgisi çok yoğun oldu.

Uzun süre alkışladılar

Şef Burçin Bahar Cantürk yönetimindeki koro Türk Sanat Müziği’nin dillerde ve gönüllerde yer eden eserlerini seslendirdi.

Solo şarkılarında seslendirildiği iki bölümde halinde gerçekleşen konserin sonunda salonu dolduran Büyükçekmeceli sanatseverler oldukça başarılı bir performans sergileyen Mimarsinan Hoşseda Musiki Derneği Korosu’nu uzun süre alkışladılar.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılamadığı geceye Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şahin ve Emine Türkan Demirci katildi. Gecede konuşan Ahmet Şahin şunları söyledi: “Biz bu sahnede dönem dönem ülkeleri, bölgeleri birleştirerek konserler verdik. Belli sanatsal etkinlikleri gerçekleştirdik. Büyükçekmecemizin önemli musiki derneklerinden biri olan Mimarsinan Musiki Derneği’ni yürekten kutluyorum. Başarıların şehri Büyükçekmece’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize göstermiş olduğu çağdaş uygarlık yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. Çağdaş medeniyetlerin daha da ilerisine geçmenin yolu ise sanattır.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA