SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BEYKAM’DA EĞİTİMLER BAŞLADI

İş dünyasının ihtiyaç duyduğu meslekleri gençlere, iş arayan vatandaşlara kazandırmak adına Beylikdüzü Belediyesi önemli bir adım attı.

BEYKAM’DA EĞİTİMLER BAŞLADI
Bu haber 04 Mayıs 2017 - 16:16 'de eklendi.

Beylikdüzü Kariyer Merkezi çatısı altında kurulan BEYKAM Akademi’de mesleki eğitim kursları başladı. İşsizlikle mücadele etmek için titizlikle çalışan merkez, iş dünyasına nitelikli iş gücü kazandırmayı hedefliyor.

Yaşanabilir Beylikdüzü vizyonunun, önemli bir parçası olan işsizlikle mücadele adına, Beylikdüzü Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Beylikdüzü Kariyer Merkezi (BEYKAM), iş gücünün bilgi ve beceri eksikliğini gidermek,  ilgi ve yeteneklerine uygun eğitimler almasını sağlamak, doğru çalışma alışkanlıkları kazandırmak amacıyla bir akademi kurdu. BEYKAM Akademi, iş arayan vatandaşlara uzmanlarla yol gösterirken, iş dünyasının da rekabetçiliğini desteklemiş olacak.

İşsizlikle mücadele etme anlamında yürütülen titiz çalışmalara iş arayanların niteliklerini arttırarak katkı sunan BEYKAM Akademi’de kurslar, özellikle bir yandan genç nüfusa başarılı bir kariyer yolu açmak, diğer yandan ekonomiye nitelikli insan kaynağı yetiştirmek üzere kurgulandı.

İlk Eğitimler Başladı 

Akademide, ilçede sektör temsilcilerinin nabzı tutularak tespit edilen nitelikli işgücü açığı doğrultusunda 35 meslekte eğitim verilmesi planlanıyor. Bu kapsamda BEYKAM Akademi ilk olarak, İMEDDER Akademi işbirliğiyle Serigrafi, Masaüstü Yayıncılık, Photoshop Uzmanlığı alanlarında olmak üzere eğitimlerine başladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA