SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BEYLİKDÜZÜ CAZLA BULUŞUYOR

Cazın ustaları Beylikdüzü’ne geliyor. Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si gerçekleşecek olan Caz Festivali 1-5 Ekim tarihleri arasında Yaşam Vadisi’nde yapılacak.

BEYLİKDÜZÜ CAZLA BULUŞUYOR
Bu haber 29 Eylül 2017 - 11:54 'de eklendi.

Beş gün boyunca cazın büyüsüne kapılacak olan Beylikdüzü, unutulmaz bir müzik geçidi yaşayacak. 2. Caz’ın sanatçıları ise Önder Focan, Ayşe Tütüncü, Serhan Erkol, Ekin Bilgin, Sibel Köse, Sanem Kalfa, George Dumitriu, Alçak İrtifa Feat. Tobias Hug & Kekeça Grubu, Kağan Yıldız ve Şenay Lambaoğlu.

1 Ekim Pazar günü saat 20.00’de başlayacak açılış konserinde “Alçak İrtifa Feat. Tobias Hug & Kekeça”, müziğin türleri arasındaki geçişleriyle dinleyicisini hayran bırakacak. Uluslararası festivallere katılan Kekeça topluluğunda Tugay Başar, Timuçin Gürer, Gökçe Gürçay, Ayşe Akarsu Gürçay yer alıyor.

2 Ekim Pazartesi, esin kaynaklarının Mevlana Celaleddin-i Rumi olduğunu belirten Sanem Kalfa – George Dumitriu Duo ikilisi, müzikseverleri içten ve duygulu bir yolculuğa çıkaracak.

Dünyaca ünlü Montreux Jazz Festivali’nin yarışmasında söylediği şarkı ile birincilik ödülü kazanan Sanem Kalfa; Portekizce, İtalyanca ve İngilizce şarkıları ustalıkla yorumluyor. Besteci George Dumitriu’nin ise klasik kemancı olarak ülkesinde ve dünya çapında 15 ödülü var.

3 Ekim Salı akşamı ise füzyon janrının öncülerinden piyanist-besteci Ayşe Tütüncü Üçlüsü sahne alacak. Piyanoda Ayşe Tütüncü, Alto ve soprano saksafonda Serhan Erkol ve kontrbasta Ekin Bilgin’den oluşan üçlü, Beylikdüzülü caz severlere keyifli bir konser verecek.

 Üstatlar 2. Beylikdüzü Caz’da…

4 Ekim Çarşamba, Nardis Jazz Club’un babası, bugüne dek sayısız uluslararası festivallerde ülkeyi başarı ile temsil etmiş caz gitar üstadı Önder Focan, Türk caz vokali kraliçesi Sibel Köse ve genç kuşağın aranan kontrbasçısı Kağan Yıldız, caz standartları ağırlıklı bir repertuvarla seyirci karşısında olacak. 2. Beylikdüzü Caz’ın finalini ise birçok caz festivalinde sanatını icra etme imkanı bulmuş ve son dönem kadın caz vokallerinin en önemli temsilcilerinden biri olarak gösterilen Şenay Lambaoğlu yapacak. Lambaoğlu, kapanış konserinde çok sayıda efsanevi şarkıya caz yorumu ile başka bir tat katacak.

 

TARİH: 1 Ekim Pazar

SAAT:  20.00

YER: Yaşam Vadisi Sahnesi

ADRES: Adnan Kahveci Mahallesi Yaşam Vadisi 1. Etap Beylikdüzü – İstanbul

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA