SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

BEYLİKDÜZÜ TERTEMİZ

Doğaya yaptığı yatırımlarla geleceğe katkı sunan Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü; geri dönüşüm faaliyetleri, kampanyaları ve bilgilendirmelerle her yaştan yüzlerce vatandaşa ulaşıyor.

BEYLİKDÜZÜ TERTEMİZ
Bu haber 11 Nisan 2017 - 15:15 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Caddeler, sokaklar, pazar yerleri, ibadethaneler, otoparklar, bisiklet yolları ilçenin neredeyse her yeri süpürülüyor, yıkanıyor. En son önemli bir oran yakalanan Kavaklı Mahallesi’nde, Ambalaj Atıkları Ayrıştırma ve Transfer İstasyonu’nda son 1 yıl içerisinde 9.516,64 ton atık geri dönüştürüldü.

Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bilinçlendirme ve geri dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere, çevre bilincini aşılamak ve duyarlı bireyler olmaları adına ön ayak olacak eğitimler düzenliyor. Yeni dönemde eğitimlerden 12 bin 800 öğrenci yararlandı. Çeşitli duyuru, etkinlik gibi faaliyetlerle geri dönüşüme katkı sunan vatandaşların sayesinde Kavaklı Mahallesi’nde bulunan Ambalaj Atıkları Ayrıştırma ve Transfer İstasyonu’nda son bir yılda 9.516,64 ton atık geri dönüştürüldü.

Temiz Bir Çevre İçin…

Müdürlük yetkilileri yine bu yıl 955 kg elektrikli ve elektronik atık, 1.050 kg atık pil, 3 bin 352 ton dal- budak ve çim atık, 3 bin 430 ton moloz, hafriyat ve kaba malzeme topladı. Çevre temizlik botu ile özellikle yaz aylarında kıyı sahil temizlik çalışmaları yapılıyor. Müdürlük bünyesinde 1 kaptan ve 1 can kurtaran da sahilde görev alıyor. İlçe sokaklarında her gün rutin olarak çöpler toplanıyor. 320 süpürge personeliyle elle, 3 şoförün çalıştığı, 3 adet 6 m3’lük süpürge makinesiyle sokaklar süpürülüyor. Arazöz ile yol ve pazaryerleri yıkanıyor.

cevre-koruma-ve-kontrol-mudurlugu-hanelerden-atik-bitkisel-yaglarin-toplanmasi

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA